Слухати

Горбатюк був нелояльним до Генпрокурора,  - Найєм про реорганізацію Департаменту ГПУ / Новини на Громадському радіо

Горбатюк був нелояльним до Генпрокурора, - Найєм про реорганізацію Департаменту ГПУ

23 червня 2018 - 13:38
Реорганізація підрозділу ГПУ може зашкодити розслідуванням «справ Майдану»

Керівник Департаменту спецрозслідувань Горбатюк був нелояльним до Генерального прокурора, і це могло стати причиною реорганізації його підрозділу. Про це народний депутат Мустафа Найєм розповів в ефірі Громадського радіо.

«Є різні версії того, чому це відбувається. Існує питання нелояльності чи проблематичності самого Горбатюка для Генерального прокурора. Горбатюка підтримують громадські діячі, правозахисники та адвокати, які знають, що відбувається у «справах Майдану».  По-друге, у «справах Майдану» є фігуранти, яких сама ГПУ, чи середній менджмент ГПУ хочуть «вивести з-під удару». Тому рослідування, яке проводить зараз Горбатюк, не всім їм потрібно. Також Горбатюк відкрито висловлює іншу думку щодо цих розслідувань», — сказав Найєм.

Він зазначив, що така реорганізація вдарить по розслідуванням «справ Майдану».

«Подальша координація між прокурорами і слідчими в рамках «справ Майдану» буде порушена. І не тому, що їх виводять чи ні (речниця Генпрокурора Лариса Сарган повідомляла, що слідчі чи процесуальні керівники у «справах Майдану» не будуть звільнені чи змінені — ред.) Справа у тому, що керувати слідчими та прокурорами будуть різні люди, які не будуть координуватися між собою. Те, що це розділення функцій прокурорів та слідчих — це штучна історія, бо все одно все це буде в рамках одного органу. Це не є виконанням Закону про прокуратуру чи конституційних норма про розділення слідства і прокуратури», — заявив народний депутат.

Нагадаємо, напередодні стало відомо про те, що Департамент спецрозслідувань, який займається розслідуваннями, зокрема, справ Майдану та узурпації влади Віктором Януковичем і його оточенням, буде реорганізовано. 

Речниця Генпрокурора Лариса Сарган заявляла, що його трансформують у слідче управління.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+