Слухати

У ГПУ хочуть ліквідувати Департамент спецрозслідувань, - Найєм / Новини на Громадському радіо

У ГПУ хочуть ліквідувати Департамент спецрозслідувань, - Найєм

23 червня 2018 - 08:58
Департамент займається розслідуванням справ Майдану

У Генеральній прокуратурі хочуть ліквідувати Департамент спецрозслідувань, який займається справами Майдану. Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат Мустафа Найєм.

За його словами, Генпрокурор Юрій Луценко збирається підписати відповідний указ, який фактично ліквідує цей підрозділ.

«Керівник департаменту Сергій Горбатюк вже попереджений через своїх співробітників про звільнення у зв’язку з реорганізацією підрозділу. На останню нараду щодо реорганізації Департаменту Горбатюка навіть не запросили», — написав Найєм.

Як зазначив депутат, формально ліквідація відбуватиметься шляхом поділу прокурорів і слідчих.

«Відділ процесуальних керівників Департаменту Горбатюка буде приєднаний до загального Департаменту процесуальних керівників під керівництвом заступника Генерального прокурора Юрія Столярчука. Слідчих департаменту планують перевести до складу Головного слідчого управління. Хто буде управляти їхньою роботою, на даний момент невідомо», — зазначив Мустафа Наєм.

У пресі цей департамент найчастіше називають  “Управлінням Горбатюка”. Підрозділ займається розслідуваннями, зокрема, справ Майдану та узурпації влади Віктором Януковичем і його оточенням.

Між керівником департаменту Сергієм Горбатюком та генпрокурором є конфлікт: Горбатюк неодноразово докоряв Луценкові за відсутність реформування в прокуратурі, підконтрольність, та заявляв, що не буде виконувати незаконні накази. Луценко в свою чергу дорікав Департаменту, що справи Майдану повільно розслідуються.  

 

 

У коментарях до посту Мустафи Наємо Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідство і процесуальне керівництво має бути розділене згідно зі змінами до закону про прокуратуру, однак не уточнив, про які саме зміни і який законопроект ідеться.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+