Слухати

Ердоган переміг на виборах у Туреччині. Як це вплине на Україну? / Новини на Громадському радіо

Ердоган переміг на виборах у Туреччині. Як це вплине на Україну?

25 червня 2018 - 19:24
Президентські вибори в Туреччині коментує журналіст Осман Пашаєв

Курс Ердогана — це прагматична політика, яка буде вигідна його країні і дозволить йому вирішили ті проблеми, які стоять перед ним. А проблеми в нього такі: економічні і безпекові.

Європейський союз

Головний економічний партнер — ЄС. Зараз у Ердогана з ними непрості стосунки. Назріло питання перегляду Митного союзу, який діє з 1996 року. У Туреччини є свої обмеження, яких б вона хотіла позбавитись. У ЄС через політичну ситуацію в Туреччині взагалі звучать пропозиції відмовитись від цього договору. Хоча це може бути невигідно для самої Європи, пояснює журналіст Осман Пашаєв

Росія і Україна 

У Ердогана дуже прагматичні відносини з президентом РФ Путіним. 60% енергоресурсів до Туреччини приходять з Росії. Анкара послідовно підтримує Україну у питаннях територіальної цілісності і завжди в ООН голосує і підтримує Україну, але російський турист, який входить у ТОП 5 масових туристів турецького узбережжя, будівництво атомної станції Аккую, газопровід «Турецький потік» та турецькі помідори — це все те, що потрібно турецькій економіці. Це велика частина ВВП. Є й особисте порозуміння між Путіним та Ердоганом. Постійні зустрічі та щомісячні телефонні розмови

Сирія

Туреччина вважає курдські формування на півночі Сирії загрозою своїй безпеці та розглядає їх як крило Курдської робітничої партії, яку визнали терористичною в Туреччині, ЄС та США. Тому Анкара намагається створити зону безпеки. Це викликає незгоду серед курдів Туреччини, бо сирійські та турецькі курди близькі, більш близькі, ніж, наприклад, курди Північного Іраку. Тому коли була операція в Афріні, 75% турків різних поглядів підтримували її. Тероризм доходив до найбільш західних регіонів країни, до Анкари та Стамбула. Це була проблема, яка останні місяці, після спроби держперевороту і введення військового стану, стала менш серйозною. Великих терактів з тих часів не було», розповідає Осман Пашаєв. 

Нагадаємо, що Голова Вищої виборчої комісії Туреччини заявив про перемогу чинного президента країни Реджепа Таїпа Ердогана на дострокових виборах президента. «Партія справедливості та розвитку» Ердогана отримала 293 мандати у 600-місному парламенті. Блок «Народний альянс» здобув більшість та має 53,62% голосів.

Опозиційний блок «Національний альянс» отримав 34,04% голосів. Прокурдська «Партія демократії народів» набрала 11,62% голосів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+