Слухати

Котрабанда в Україні складає 10% від всього бюджету країни, - Аваков / Новини на Громадському радіо

Котрабанда в Україні складає 10% від всього бюджету країни, - Аваков

25 червня 2018 - 10:06
Глава МВС заявляє, що вони хочуть покласти державі «на стіл» додаткові 4 млд доларів

Міністр внутрішніх справ Арсен Ававков заявив, що через контрабандні схеми Україна втрачає близько 105 мільярдів гривень на рік.

Про це написав у Facebook глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«За найскромнішими підрахунками експертів, яких ми з Прем’єром збирали — навіть в обережному варіанті — втрати від півтора десятка контрабандних схем складають — 105 мільярдів гривень на рік», — пише міністр.

За його словами, це більше 10% всього бюджету країни. Він зазначає, що розмір витрат державного бюджету складає 991,7 мільярда гривень.

«Це майже 4 мільярди доларів на рік для України. За ці гроші можна було б купити, як сказав на засіданні Кабміну міністр Полтарак — новітні дивізіони Patriot, і закрити куполом безпеки ППО всю територію України, наприклад», — пише він.

Він зазначив, що саме тому «розпочатий «хрестовий похід» проти контрабанди — це не політична боротьба, що не перерозподіл впливу і «потоків», а це чесна розмова для дорослого суспільства».

«Ми хочемо допомогти Мінфіну і митниці не тільки виконувати планові надходження від митниці (зараз за 5 місяців — невиконання мінус 20 млрд), а й покласти на стіл перед державою додатково до 4 мільярдів доларів», — заявив Аваков.

Нагадаємо, 20 червня Кабмін затвердив план боротьби з контрабандою, який передбачає координацію всіх правоохоронних органів і Державної фіскальної служби. Зокрема, уряд надав право співробітникам Національної поліції цілодобово перебувати на митних пунктах для виявлення порушень.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+