Слухати

Одеські «терористи-комуністи» заявляють про тиск з боку СБУ / Новини на Громадському радіо

Одеські «терористи-комуністи» заявляють про тиск з боку СБУ

26 червня 2018 - 08:19
Чотирьох людей в Одесі звинувачують у організації 10 вибухів, але, наразі, свою причетність вони заперечують

В Одесі судять групу людей за звинуваченням у тероризмі. Трьох чоловіків і жінку звинувачують в організації і здійсненні щонайменше 10 вибухів, що прогриміли в місті в 2014-2015 роках. Підривали, в основному, волонтерські центри. Але серед цілей був і житлової 9-поверховий будинок.

Судове засідання пройшло в одеському Приморському районному суді 25 червня. 

Про це повідомляє кореспондент Громадського радіо

Три роки судді брали самовідвід, обвинувачені весь цей час перебували в СІЗО. Під час слідчих заходів вони зізналися в скоєнні злочину. Свої дії пояснили тим, що хотіли встановити в місті комуністичний режим (всі обвинувачені — члени нині Компартії). За це у місцевих ЗМІ вони отримали прізвисько «комуністи-терористи». Тепер же свою провину заперечують, стверджуючи: показань від них домоглися силою.

«Співробітники СБУ постійно мене принижували! А також погрожували посадити в одну камеру з запеклими злочинцями, які будуть застосовувати фізичну силу, і використовувати проти моєї волі за своїм бажанням!», — стверджує на суді обвинувачена Катерина Фотєва.

010.jpg

Громадське радіо/Всеволод Ананьєв
Підозрювані у справі
Громадське радіо/Всеволод Ананьєв

Адвокати домагаються виправдувального вироку.  

«На даному етапі я бачу те, що будь-яких доказів, крім тих свідчень, які Фотєва дала з примусу, проти неї немає!», — наголосив кореспонденту Громадського радіо адвокат Андрій Картіщенко.

Прокурор спілкуватися зі ЗМІ не захотів.

Тим часом, засідання знову перенесли, на цей раз через те, що з 15 потерпілих на суд з’явився лише одна жінка Алевтина Коротка. Вона каже: зробила пост у Фейсбуці та закликала потерпілих не ігнорувати засідання.

Нагадаємо, що на лаві підсудних перебувають чотири людини: Катерина Фотєва, Євген Подмазко, Олександр Шевцов та Ігор Удовенко. Їх звинувачують в організації вибухів в Одесі в 2014 і 2015 роках.

Всеволод Ананьєв, Одеса

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+