Слухати

Посольство США закликає Україну протистояти нападам на ромів / Новини на Громадському радіо

Посольство США закликає Україну протистояти нападам на ромів

26 червня 2018 - 23:23
За три місяці в Україні п'ять разів нападали на ромські поселення

Посольство Сполучених Штатів Америки у Києві закликає Україну протистояти нападам на ромські поселення.

Про це йдеться у повідомленні дипломатичної установи у Twitter.

«Важливо, щоб українська влада протистояла цим нападам і забезпечила правосуддя», — ідеться у повідомленні посольства у відповідь на заяву міністерства закордонних справ України про напад на ромське поселення біля Львова.

Унаслідок нападу на ромське поселення на околиці Львова вночі 23 червня загинув 24-річний чоловік. Ще четверо осіб – 10-річний хлопчик, двоє 19-річних юнаків і 30-річна жінка – отримали тілесні ушкодження. Вісьмох підозрюваних у нападі арештували на два місяці. Семеро підозрюваних є неповнолітніми.

За три місяці в Україні п’ять разів нападали на ромські поселення.

21 квітня представники праворадикальної організації «С14» розібрали та спалили ромський табір у Києві. Роми, з якими вдалося поспілкуватися Громадському радіо, заявили, що напад на їхнє поселення був збройним, а в таборі знаходилися діти. 

Другий напад стався у селищі Рудне, поблизу Львова,  увечері 9 травня. Невідомі спалили ромський табір. Один із мешканців послення заявив, що нападники били людей. 

Увечері 22 травня напали на ромський табір у Тернополі. На місці події знайшли гільзи від зброї.

7 червня представники «Національних дружин» увірвалися у ромське поселення у Голосіївському парку у Києві та потрощили намети.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+