Слухати

У Росії затримали українця за «шпіонаж» і «контрабанду»: подробиці від адвоката / Новини на Громадському радіо

У Росії затримали українця за «шпіонаж» і «контрабанду»: подробиці від адвоката

26 червня 2018 - 15:18
За словами адвоката, українцю Ігорю Кіяшку «одягали мішок на голову та тримали у приміщенні, де було важко дихати»

У Російській Федерації 10 квітня заарештували українського адвоката, майора у відставці Ігоря Кіяшко за нібито «контрабанду» та «шпигунство». Про утримування українця в Росії стало відомо сьогодні.

У коментарі Громадському радіо адвокат арештованого Євген Губін розповів, до сьогоднішнього дня українські дипломатичні установи не знали про ситуацію.

За його словами, Ігоря Кіяшко затримали 10 квітня у Росії, і вже наступного дня йому оголосили підозру у «контрабанді» деталей для авіаційних двигунів.

19 червня українцю оголосили підозру у «шпигунстві» — зборі інформації про ракетні комплекси С-400. Цю підозру оголосили, коли адвокат Євген Губін заключив із ним угоду на захист.

«На сьогодні він признає свою вину в приготуванні контрабанди. По шпіонажу він категорично відкидає звинувачення», — каже Губін.

За словами адвоката, слідчий не дає ознайомитись із протоколами допиту

«Я не маю можливості ознайомитись із протоколами допиту мого підзахисного, оскільки слідчий не допускає мене до справи. Скривається, не бере слухавку, порушує кримінально-процесуальний закон», — каже Губін.

Підзахисний розповів Губіну, що його не били, однак «одягали мішок на голову та тримали у приміщенні, де йому було важко дихати».

Як розповіла «Медіазоні» дружина арештованого Марина Кіяшко, чоловік поїхав у Росію до Нижнього Новгорода по ліки для трирічного сина – стафілококовим бактериофагом. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+