Слухати

ЄС почне переговори про вступ з Албанією і Македонією у наступному році  / Новини на Громадському радіо

ЄС почне переговори про вступ з Албанією і Македонією у наступному році

26 червня 2018 - 20:59
За словами глави МЗС Греції Нікоса Котзіаса, не всі країни-члени ЄС виступають за негайний старт переговорного процесу

ЄС почне переговори з Албанією і Македонією про вступ до складу співтовариства у червні 2019 року. Про це повідомили в Раді ЄС за підсумками засідання міністрів внутрішніх справ країн спільноти, передає Ekathimerini.

Як пояснив глава МЗС Греції Нікос Котзіас, не всі країни-члени спільноти виступають за негайний старт переговорного процесу. «Думаю, що є дві групи країн: перша — більшість, 25 країн, що виступають за початок переговорів, і три країни — Франція, Данія та Нідерланди — які вважають, що потрібно перенести весь процес», — заявив міністр.

За підсумками засідання австрійський міністр державної канцелярії у справах ЄС, культури і ЗМІ Гернот Блюмель заявив, що переговорний процес буде відкритий тільки при виконанні Албанією і Македонією певних умов. Про які саме умови йдеться, він не уточнив. 

Нагадаємо, Македонія підписала з Грецією угоду про перейменування 17 червня.  Після цього документ мали схвалити парламенти двох країн, а в Македонії її ще мають підтримати на референдумі. 20 червня парламент Македонії ратифікував угоду з Грецією.

Однак, сьогодні президент Македонії Георге Іванов відмовився підписувати угоду про перейменування держави в Республіку Північна Македонія

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+