Слухати

Активісти закликали МКЧХ вимагати від РФ доступу до українських політв’язнів / Новини на Громадському радіо

Активісти закликали МКЧХ вимагати від РФ доступу до українських політв’язнів

27 червня 2018 - 21:04
Учасники акції поспілкувалися зі співробітниками МКЧХ

Сьогодні, 27 червня, активісти під час акції у Києві закликали Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) вимагати від Російської Федерації допустити лікарів та представників незалежних організацій до українських політв’язнів.

Про це у коментарі Громадському радіо розповіла координаторка «Медійної ініціативи за права людини» Марія Томак.

Активісти під час акції вимагали надати доступ, зокрема, до Олега Сенцова, Володимира Балуха, Олександра Шумкова та Станіслава Клиха.

Читайте також: Під російським консульством активісти залишили «ватніка» для Путіна 

До учасників акції вийшли співробітники Міжнародного комітету Червоного хреста і запросили для спілкування в офіс.

«Ми озвучили ще раз зміст нашої заяви, яку зачитали перед офісом Комітету Червоного Хреста. Жодної інформації ми не отримали. Ми на це і не розраховували, розуміючи, що МКЧХ – одна з найбільш закритих організацій, яка не розголошує інформацію про свою діяльність. Єдине, що ми почули конкретне, це якщо вдасться відвідати, наприклад, Олега Сенцова чи Володимира Балуха, то ми безпосередньо не дізнаємося про це, але дізнаємося, що відбулися візити представників цих організацій у місця, де цих людей утримують. Буде зрозуміло, що вони відвідали у тому числі тих, кого ми називаємо бранцями Кремля», — розповіла правозахисниця.

Томак наголосила, що важливо, аби до в’язнів потрапили представники незалежних організацій та лікарі.

«Дуже складно довіряти тій інформації, яка є озвучується представниками ФСІН РФ чи навіть російською омбудсменом, котра надає суперечливі дані про те, що Сенцов набрав 2 кг ваги, що звучить дуже нереалістично або викликає підозри, що його примусово годують», — зазначила Томак.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+