Слухати

Меч Святослава та 120-кілограмові ікони: у музеї історії Києва виставляють унікальні відреставровані експонати

27 червня 2018 - 23:42
Виставка присвячена 80-річчю Національного науково-дослідного реставраційного центру України
Меч Святослава та 120-кілограмові ікони: у музеї історії Києва виставляють унікальні відреставровані експонати / Новини на Громадському радіо

У музеї історії Києва відкрили виставку «Погляд крізь віки. Дослідження та реставрація». На виставці демонструють музейні експонати, відреставровані фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України, який відзначає 80-ту річницю.

Про це у коментарі Громадському радіо розповіла директорка Центру Світлана Стрєльнікова.

На виставці представляють приблизно 150 робіт із 60 національних і обласних музеїв України. Серед експонатів можна побачити предмети живопису, іконопису, декоративно-прикладного мистецтва, а також документи, книги.

Серед унікальних предметів Стрєльнікова називає «Портрет Йоганна ІV Ангальт-Цербста» німецького художника епохи Ренесансу Лукаса Кранаха Старшого, дві роботи скульптора, якого називають українським Мікеланджело, Іоанна Георга Пінзеля, унікальний литовський статут 1598 року – кодекс середньовічного права, меч давньоруський варязького типу, відомий як меч князя Святослава, 120-кілограмові грецькі ікони «Похвала Богородиці» і «Страшний суд».

Найбільш древніми експонатами є бронзові серпи 15-13 століття до нашої ери.

Побачити експонати можна у музеї історії Києва до 14 вересня.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+