Слухати

У Польщі скасували кримінальну відповідальність за звинувачення поляків у Голокості / Новини на Громадському радіо

У Польщі скасували кримінальну відповідальність за звинувачення поляків у Голокості

27 червня 2018 - 13:27
Раніше в документі фіксувалося покарання у вигляді тюремного ув'язнення на термін до трьох років за поширення ідей про провину польського народу або держави в Голокості

Нижня палата польського парламенту (Сейм) прийняла поправки до закону про Інститут національної пам’яті.

Проект змін до закону був внесений прем’єром Польщі Матеушем Моравецьким до Сейму і передбачав скасування двох статей закону: статті, яка передбачає кримінальну відповідальність за приписування польському народу злочинів Третього рейху і статті, яка поширює таку відповідальність навіть на іноземців.

З документу виключили положення про «публічне приписування польському народу відповідальності за злочини Третього рейху». Однак, згадка про «злочини українських націоналістів» лишається, як і відповідальність за це.

За прийняття відповідних поправок виступили 388 депутатів, 25 були проти, п’ятеро утрималися. Про це повідомляє Польське радіо. 

Раніше в документі фіксувалося покарання у вигляді тюремного ув’язнення на термін до трьох років за поширення ідей про провину польського народу або держави в Голокості. 

За словами представника прем’єра Міхала Дворчіка, досвід останнього часу показав, що «цивільно-правові інструменти можуть бути більш дієвими ніж кримінальні інструменти».

Нові правила набудуть чинності за 14 днів. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+