Слухати

Музей Революції Гідності: яким він буде та коли його збудують (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Музей Революції Гідності: яким він буде та коли його збудують (ФОТО)

28 червня 2018 - 20:55
Музей будуватимуть за проектом німецьких архітекторів Яна Кляйхуса та Йоханеса Кресснера

Просторі коридори, високі стелі, багато світла та повітря — таким німецькі архітектори бачать Музей революції Гідності в Києві. Проект Яна Кляйхуса та Йоханеса Кресснера переміг у міжнародному конкурсі, організованому Міністерством культури України.

Музей Революції Гідності побудують на Алеї героїв Небесної сотні, де загинула більшість майданівців. 

«Ми бачимо таку собі рамку, яка йде нагору й перетворюється на пішохідний дах. Цей пандус є продовженням, він починається з Майдану та йде Алеєю небесної сотні в сам музей. Концепція архітектурного рішення переможців у тому, що дає можливість киянам, гостям міста у прямому сенсі слова зайняти цю будівлю — піднятися нею по похилому пандусу аж на дах», — каже голова журі конкурсу, німецький архітектор Матіас Зауербрух.

dsc08647.jpg

Катерина Коваленко/Громадське радіо
Проект майбутнього Музею Революції Гідності
Катерина Коваленко/Громадське радіо
Один із авторів проекту Ян Кляйхус розповідає, що дуже перейнявся подіями української революції. Саме щоб передати тодішню атмосферу, вони з колегою приділяли увагу деталям.

«Ми намагалися максимально втілити поєднання меморіалу та музею. Це поєднання буде відображене у вигляді ніш, розташованих на Алеї Небесної сотні. В цих нішах будуть пам’ятники загиблим героям», — каже архітектор.

dsc08642.jpg

Катерина Коваленко/Громадське радіо
Архітектори Йоханес Кресснер та Ян Кляйхус презентують свій проект
Катерина Коваленко/Громадське радіо
Найкращий варіант обирали серед 12. Свої проекти подали також архітектори з Франції, Австрії, Іспанії, Фінляндії, США. Було й три номінанти з України, один із них посів друге місце. Як розповідає Євген Нищук, він — як і інші члени журі — до останнього не знали, де чий проект.

Увагу звертали на низку практичних деталей, а не тільки на символізм будівлі. Зокрема, на доступність для дітей та людей із інвалідністю.

dsc08652.jpg

Катерина Коваленко/Громадське радіо
Проект майбутнього Музею Революції Гідності
Катерина Коваленко/Громадське радіо
Роботи фіналістів показали і родичам загиблих на Майдані. Удові одного, з них Тамарі Швець проект-переможець дуже сподобався.

«Він дійсно цікавий, він привертає увагу своєю світлістю. Людина прагне до світла, до тепла. Якщо маємо світло і тепло, то ми розвиваємося й живемо, все розквітає. Так і цей проект: він світлий і теплий, до нього хочеться підійти і подивитися, що там відбувається», — розповіла жінка.

dsc08661.jpg

Катерина Коваленко/Громадське радіо
Макет Музею Революції Гідності
Катерина Коваленко/Громадське радіо
Втім, коли Музей з’явиться в Києві, міністр Євген Нищук поки сказати не готовий.

«Про дати ми не можемо говорити. Звісно, як і всім, хочеться якомога швидше, але це технологічний процес. Далі проектно-кошторисна документація розробляється, технологічна складність і терміни. Ми не можемо визначити терміни, отримавши тільки макет», — відповів він на запитання Громадського радіо.

Майбутній музeй станe частиною Національного комплeксу, присвячeного подіям на Майдані. Проект іншої його частини — меморіалу — в Мінкульті затвердили цьогоріч у лютому. Тоді в конкурсі перемогли українські архітекторки.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+