Слухати

Ще один політв’язень, ймовірно, оголосив голодування (ОНОВЛЕНО) / Новини на Громадському радіо

Ще один політв’язень, ймовірно, оголосив голодування (ОНОВЛЕНО)

28 червня 2018 - 14:37
Емір-Усеїн Куку голодує вже третій день

Політв’язень Емір-Усеїн Куку оголосив голодування з 26 червня.

Про це «Кримській солідарності» повідомила його дружина Мер’єм Куку.

З її слів, він почав голодування в свій день народження, 26 червня 2018 року.

Пізніше журналістка Олександра Єфименко написала у Facebook, пославшись на дружину Еміра-Усеїна Куку, що висновок про початок голодування та зробила з листа чоловіка. Напряму про голодування в листі не йдеться. 

«Ми давно навчилися завуальовано спілкуватися. У СІЗО, де він зараз перебуває, — цензура і неможливо написати все як є. В одному з фрагментів листа, Емір-Усеїн повідомив мені, що, незважаючи на те, що піст закінчився, він має намір його (піст) продовжувати. Я розцінила це, як початок голодування. Сама здивована, на нього це зовсім не схоже. Щось на нього найшло, не можу сказати. Не дочекавшись ні засідання, ні адвоката. Ця голодовка — протест через сфальсифіковану проти нього і інших хлопців кримінальну справу», — повідомила Олександрі Єфименко Мер’єм Куку

Нагадаємо, він був затриманий 11 лютого 2016 року під час масових обшуків і затримань в Криму. Він був звинувачений в підготовці до «насильницького захоплення влади». У грудні 2017 року його було етаповано із Криму в Ростов-на-Дону. Спочатку був поміщений в СІЗО-1, 3.02.2018 переведений в СІЗО-4, де і знаходиться до сьогоднішнього дня.

Емір-Усеїн заарештований за підозрою в участі в діяльності «Хізб ут-Тахрір».

До арешту Емір-Усеїн Куку активно займався правозахисною діяльністю, надавав правову допомогу населенню і повідомляв про випадки політично мотивованих насильницьких зникнень в Криму.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+