Слухати

Чому СБУ у Волинській області опитує переселенців / Новини на Громадському радіо

Чому СБУ у Волинській області опитує переселенців

29 червня 2018 - 15:56
В СБУ називають декілька причин

Близько 20 переселенців зі сходу України живуть в Луцьку в одному з готелів міста. А місцева СБУ періодично приїздить проводити з ними «бесіди». Про це голова Всеукраїнської асоціації переселенців Руслан Калінін написав на своїй сторінці Facebook. Зі слів Руслана Калініна, такого він не чув від переселенців у жодному іншому місті України. 

Кореспондентка Громадського радіо зустрілася з переселенцями у готелі, в якому вони проживають. Люди відмовилися вказувати свої імена і не дозволили робити фото, проте інформацію про візити СБУ підтвердили.  

У відповідь на запит Громадського радіо в СБУ Волинської області повідомили, що діють «на виконання вимог законів України «Про Службу безпеки України» та «Про контрозвідувальну діяльність».  Зазначється, що СБУ вживає заходів «з метою протидії розвідувально-підривній діяльності спеціальних служб іноземних держав, запобігання терористичних проявів».

Також у відомстві зазначили, що співробітники Управління опитують громадян, в тому числі вимушено переміщених осіб із східних регіонів України, «з приводу відомої їм інформації про вказані обставини».

В СБУ Волині запевнили, що опитування проводить виключно на добровільній основі, за згодою осіб шляхом попереднього запрошення до Управління.

«Воно не має систематичного характеру (щомісячно, щоквартально тощо), не є перевіркою, чи будь-якою іншою формою контролю за особистим життям громадян. Крім того, в ході опитувань також з’ясовуються питання щодо порушень прав громадян України, які тимчасово переміщені із східних регіонів України», — зазначили у відповіді на запит.

Мая Голуб, Луцьк, Громадське радіо

Фото: Руслан Калінін

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+