Слухати

Bloomberg: рубль став найслабшою валютою на пострадянському просторі, гривня – найсильнішою / Новини на Громадському радіо

Bloomberg: рубль став найслабшою валютою на пострадянському просторі, гривня – найсильнішою

02 липня 2018 - 13:44
За даними Bloomberg, з початку 2018 року рубль подешевшав до долара на понад 8%, а гривня виросла на на 7,1%

З початку 2018 року рубль подешевшав до долара на понад 8% — це найгірший результат серед 11 валют пострадянських республік. Такі дані наводить Bloomberg.

Головна причина падіння рубля — квітневі санкції, зазначає видання. Якщо б не вони, рубль був би на 3-4% дорожче, вважають у Центральному Банку Росії.

Наступний в списку з кінця, таджицький сомоні, подешевшав на 3,7%.

Лідерами росту у рейтингу Bloomberg є українська гривня та грузинський ларі. Так, гривня з початку року зміцнилася на 7,1% та посідає перше місце у рейтингу, ларі виріс на 6,1%. 

Нагадаємо, 6 квітня Мінфін США ввів санкції проти російських бізнесменів та чиновників. 

До Кремлівського списку увійшли 210 імен, з них 114 чиновників та 96 «олігархів». Зокрема, до цього списку увійшло керівництво російської адміністрації президента, Держдуми і Ради федерації, а також всі члени уряду на чолі з Дмитром Медведєвим, члени Ради безпеки, глави федеральних агентств, керівники найбільших російських підприємств.

Акції російських компаній та рубль почали падати через санкції. 

10 квітня Bloomberg повідомило про те, що сукупні втрати найбагатших росіян від санкцій становлять близько $16 млрд.

А вже 11 квітня, вперше за два роки, курс євро на московській біржі перевищив 80 рублів

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+