Слухати

На умовах дзеркальності: Денісова пояснила за яких умов Москалькову допустять до в’язнів / Новини на Громадському радіо

На умовах дзеркальності: Денісова пояснила за яких умов Москалькову допустять до в’язнів

02 липня 2018 - 13:10
Денісова наголосила, що саме РФ порушила домовленості про відвідування політв’язнів

Українська уповноважена з прав людини Людмила Денісова назвала умови, за яких російська омбудсмен Тетяна Москалькова зможе відвідати громадян Російської Федерації в Україні.

За словами, Денісової, відвідання зможе відбутися лише на основі дзеркальності.

Про це українська омбудсмен сказала під час погоджувальної ради парламенту, передає РБК-Україна.

«Ми пропонуємо і будемо наголошувати, що допуск Москалькової до громадян РФ буде на основі дзеркальності, синхронності та взаємності», — заявила Денісова.

За її словами, буде розроблена дорожня карта щодо допуску до українських політв’язнів у РФ.

«Я продовжую роботу щодо створення дорожньої карти. Ви знаєте, що вони говорили про якісь меморандуми та якісь графіки, мовляв, з серпня, а можливо, з вересня почнемо відвідувати наших громадян. У нас голодують чотири. Тому ми будемо намагатись зробити це терміново, щоб все ж таки до всіх допустили, як і обіцяв президент РФ», — додала вона.

Денісова наголосила, що саме РФ порушила домовленості про відвідування політв’язнів.

«Змушена констатувати, що домовленості були порушені саме Російською Федерацією. До жодного нашого хлопця не пустили. Були прийняті і рішення судів. Наприклад, місцевого московського суду. Вони не пропустили та потім змінили своє рішення. Була узгоджена моя поїздка до Карплюка, мене не пустили. Ви знаєте, що я два рази була під воротами, де утримується Олег Сенцов. Але вони лише вигадували причини мене не пустити», — розповіла Денісова.

Раніше Людмила Денісова заявила, що Україна готова передати 23 росіян в обмін на 23 ув’язнених українців.

Нагадаємо, під час візиту до Російської Федерації українську упопвноважену з прав людини Людмилу Денісову не впустили до жодного з українських в’язнів. Також в Україні до російських в’язнів не впустили уповноважену РФ Тетяну Москалькову.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+