Слухати

Під час етапування до Роста-на-Дону Павла Гриба жорстоко побили інші в’язні, - адвокат / Новини на Громадському радіо

Під час етапування до Роста-на-Дону Павла Гриба жорстоко побили інші в’язні, - адвокат

03 липня 2018 - 20:28
У хлопця забрали всі речі і продукти харчування, які йому напередодні передали українські консули

Під час етапування до Ростова-на-Дону українського політв’язня Павла Гриба жорстко побили інші в’язні, дізнавшись про статтю, за якою звинувачується українець. Про це написав на своїй сторінці у Facebook батько Павла Ігор Гриб.

«Дві години тому адвокат Марина Дубровіна пробилась СІЗО-4 на побачення до Павла. Він повідомив, що під час етапування до Ростова-на-Дону був жорстоко побитий іншими російськими в’язнями, коли ті довідались за якою статею Паша звинувачується. Вони забрали всі речі і продукти харчування, які напередодні передали українські консули. Він залищився в одих шортах і майці. Ні засобів гігієни, ні змінної білизни не має», — написав Ігор Гриб.

Сам Павло говорив, що таке ставлення до нього може продовжуватись і надалі.

«Один сильний удар в область живота може привести до розриву зворотньої вени, як наслідок — внутрішня кровотеча і смерть. Ніхто не зможе надати кваліфіковану медичну допомогу», — повідомив батько політв’язня.

Нагадаємо, у СІЗО Павло Гриб не отримує жодних медикаментів, попри сильний головний біль, і страждає від задухи та спеки в камері. За час утримання в Росії йому жодного разу не передали листів від родини чи друзів. Держфінмоніторинг РФ заблокував рахунок Павла, через що він не може самостійно купити медикаменти чи продукти. 

Павла Гриба затримали в Мінську 24 серпня минулого року. Він поїхав туди на зустріч з дівчиною. Після затримання Павло зник, і лише 7 вересня знайшовся в СІЗО Краснодару. ФСБ висунуло йому звинувачення у підготовці теракту. Павлу Грибу 20 років, у нього вроджена хвороба — портальна гіпертензія. Українських лікарів до Павла не допускають. 

Сьогодні сьогодні російський суд залишив Павла Гриба під вартою до 20 грудня. 9 липня має відбутися попереднє слухання в закритому режимі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

ukrainski_1.jpg

Польська допомога
Проект фінансується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+