Слухати

Справа українського адвоката Кіяшка: з якими документами не може ознайомитись захист  / Новини на Громадському радіо

Справа українського адвоката Кіяшка: з якими документами не може ознайомитись захист

03 липня 2018 - 14:33
Адвокат українця розповідає, що через недопуск до справи не може вести повноцінний захист

Слідчі органи Російської Федерації не надають захиснику українського адвоката Ігоря Кіяшка Євгену Губіну ознайомитись із матеріалами справи.

Про це Євген Губін розповів в коментарі Громадському радіо.

«Я повноцінно не можу вступити в справу і здійснювати його захист. Не можу ознайомитись із протоколами його допитів, документами, які йому пред’являли. Відповідно, ми не можемо поки вибудувати позицію захисту і повноцінно захищатися», — розповів Губін.

У зв’язку із недопуском адвоката до справи українця, він звернувся до Національної асоціації адвокатів України (НААУ). В результаті НААУ направила до Федеральної палати адвокатів Російської Федерації звернення щодо необхідності усунути порушення прав захисника Євгена Губіна та забезпечити здійснення ним адвокатської діяльності без перешкод з боку правоохоронних органів.

«Я розраховую, що Федеральна палата адвокатів включиться в цю проблему і якось допоможе мені з тим, щоб мене нарешті допустили в це кримінальне провадження», — пояснює Губін причини звернення до  НААУ.

Український адвокат, майор у відставці Ігор Кіяшко наразі перебуває у СІЗО1 міста Нижній Новгород в Російській Федерації.

Ігоря Кіяшка арештували в Росії 10 квітня. ФСБ РФ звинуватила українця у підготовці переміщення «контрабанди» деталей для авіаційних двигунів через держкордон та у «шпигунстві». «На думку слідчих органів він нібито збирав секретну інформацію, яка може бути використана проти Російської Федерації», — пояснює адвокат Євген Губін. За словами захисника, українець визнає звинувачення у «контрабанді», однак категорично заперечує «шпигунство».

Читайте також: Справа Ігоря Кіяшка: що відомо про нового затриманого в Росії українця

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+