Слухати

На 10% менше платитимуть за тепло мешканці Кам’янця-Подільського: тут відкрили першу в Україні біоелектростанцію / Новини на Громадському радіо

На 10% менше платитимуть за тепло мешканці Кам'янця-Подільського: тут відкрили першу в Україні біоелектростанцію

04 липня 2018 - 13:11
Біоелектростанція працюватиме на деревній трісці та агровідходах — соломі, кукурудзі, лушпинні соняшника

На 10% менше платитимуть за теплову енергію мешканці Кам’янця-Подільського. Це стало можливим через відкриття інноваційної теплової біоелектростанції, яка вироблятиме одночасно і теплову, і електроенергію. Про це Громадському радіо розповів очільник біоенергетичної організації Георгій Гелетуха

Теплова біоелектростанція стала п’ятою подібною електростанцією в світі та третьою в Європі.

«Кам’янець-Подільський першим в Україні побудував подібну ТЕЦ на біомасі, яка одночасно вироблятиме і теплову, і електричну енергію», — розповів Гелетуха.

Передбачається, що станція забезпечуватиме теплом та гарячою водою 22 тисячі мешканців Кам’янця-Подільського, заміщуватиме понад вісім мільйонів кубометрів газу на рік. Очільник біоенергетичної організації зазначає, що це до 45 мегават теплової енергії та 1,8 мегават елетроенергії

Тариф за теплову енергію завдяки новій біоелектростанції буде дешевшим на 10%, ніж за теплову енергію з газу. 

Вже в новому опалювальному сезоні, з середини жовтня, ТЕЦ постачатиме теплову енергію мешканцям Кам’янця-Подільського. Частково енергія новоствореної біолектростанції почне використовуватися для забезпечення гарячого водопостачання вже влітку. 

Сучасна технологія «органічний цикл Ренкина», за якою працюватиме нова ТЕЦ, передбачає використання турбін, що працюватимуть не на водяній парі, а на органіці. 

Біоелектростанція працюватиме на деревній трісці та частково використовуватиме агровідходи: солому, кукурудзу, лушпиння соняшника

Загальна вартість проекту склала майже десять мільйонів євро. Станція повинна окупитися та повернути інвестору вкладені кошти впродовж п„яти років, каже Георгій Гелетуха. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

ukrainski_1.jpg

Польська допомога
Проект фінансується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+