Слухати

Очільниця Верховного суду Польщі відмовилася йти на пенсію, як це передбачає закон (ВІДЕО)  / Новини на Громадському радіо

Очільниця Верховного суду Польщі відмовилася йти на пенсію, як це передбачає закон (ВІДЕО)

04 липня 2018 - 13:48
У Польщі протестують проти нового закону про Верховний суд

Голова Верховного суду Польщі Малгожата Герсдорф не згодна з примусовою відправкою на пенсію, як це передбачає судова рефорам, яка набрала чинності 3 липня.

Сьогодні, 4 липня, Герсдорф вийшла на роботу о 8.15 ранку, хоча формально з півночі стала пенсіонеркою.

Прес-секретар Верховного суду напередодні заявив, що її посаду обійматиме голова Палати праці та соціального страхування Юзеф Івульскій.

Протестуючі проти нового закону про Верховний суд громадяни привітали Малгожату Герсдорф оплесками біля будівлі Верховного суду. Вони скандували: «Конституція, конституція».

Герсдорф звернулася до присутніх: «Я виступаю на захист правопорядку держави і маю намір заявити про межу, яка існує між Конституцією і порушенням Конституції. Сподіваюся, що в Польщі буде відновлений правопорядок».

Як передає Польське радіо, під стінами Верховного суду сьогодні зібралося кілька сотень людей. Учасники акції принесли прапори Польщі та ЄС, а також таблички з написом «Конституція» і плакати з гаслами на зразок «Руки геть від Верховного Суду».

Нагадаємо, відсьогодні, згідно з новим законом про Верховний суд, на пенсію виходять судді Верховного суду, яким виповнилося 65 років.

Якщо вони хотіли продовжити виконувати свої обов’язки, вони могли протягом одного місяця після набрання чинності нового закону написати заяву і надати відповідні медичні довідки.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+