Слухати

У Раді зареєстрували законопроект щодо створення Єдиного реєстру засуджених за злочини проти статевої свободи малолітніх / Новини на Громадському радіо

У Раді зареєстрували законопроект щодо створення Єдиного реєстру засуджених за злочини проти статевої свободи малолітніх

04 липня 2018 - 19:31
Голова Управління ювенальної превенції Нацполіції Лариса Зуб зазначає, що подібних проектів наразі кілька

У Верховній Раді України зареєстрували доопрацьований законопроект щодо впровадження Єдиного реєстру засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканості малолітньої чи малолітнього та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та недоторканості малолітніх. Про це повідомляє перший заступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін.

«На черзі — обговорення у профільному депутатському комітеті. На наступному тижні очікуємо внесення до порядку денного», — написав він.

В ефірі Громадського радіо голова Управління ювенальної превенції Нацполіції Лариса Зуб уточнила, що подібних проектів кілька.

А створення реєстру передбачає включення туди виключно засуджених за злочини проти статевої недоторканості малолітніх, тобто він формуватиметься за фактом судового вироку.

«Добре мати облік, щоби батьки, навіть купуючи будинок, уявляли, де мешкають подібні особи. Хотілося, щоб в цьому реєстрі були саме ті особи, які справді є «педофілами», — каже Лариса Зуб.

За міжнародним досвідом вказують місце проживання, рід діяльності особи; засудженим за такі злочини забороняють займати посади, де можливий контакт з дітьми та знаходитися поруч з місцями великого скупчення дітей — пояснює Лариса Зуб.

Наразі чіткого алгоритму, як функціонуватиме реєстр і що буде у законопроекті немає, ведуться обговорення. Наприклад, розглядається питання хімічної кастрації. 

Серед противників законопроекту висловлюються побоювання, що такий реєстр можуть використовувати задля політичних маніпуляцій.

36 669 914_1 908 589 256 100 406_1 826 764 026 097 434 624_n.jpg

В'ячеслав Аброськін
Постанова, підписана нардепами
В’ячеслав Аброськін

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+