Слухати

Вікіпедія призупиняла роботу на день у чотирьох країнах / Новини на Громадському радіо

Вікіпедія призупиняла роботу на день у чотирьох країнах

04 липня 2018 - 22:56
Італійська, польська, латиська та польська версії порталу Wikipedia розміщували повідомлення про протест щодо директиви про захист авторського права

Вікіпедія в знак протесту сьогодні, 4 липня, призупиняла роботу в чотирьох країнах Європи. Таким чином, представники порталу висловили свою незгоду директиві Європейського Союзу про захист авторського права в інтернеті. Вікіпедія в разі прийняття цих норм може піддати ризику закриття, говориться в повідомленні порталу, пишуть РБК.

Італійська, іспанська, латиська, а також польська версії порталу Wikipedia були увесь день недоступними для користувачів. Замість сторінки сайту при переході за відповідними посиланнями в ці країни можна було побачити різні повідомлення про майбутнє голосування в Європарламенті щодо директиви про авторське право в інтернеті.

«Якщо пропозиція [ЄС] буде затверджена в її поточній версії, в інтернеті суттєво ускладнюються такі дії, як, наприклад, обмін новинами в соціальних мережах або доступ до них через пошукові системи».

«Ми хочемо продовжувати надавати [своїм користувачам] можливість працювати з відкритим, безкоштовним та перевіреним контентом. І ми закликаємо всіх членів Європейського парламенту голосувати проти нинішнього тексту цієї ініціативи, відкрити його для обговорення та розглянути численні пропозиції щодо захисту доступу до знань від Wikipedia».

skrin_0.jpg

Скріншот з Вікіпедії

skrinshot.jpg

Скріншот з Вікіпедії

Нагадаємо, наприкінці червня законопроект директиви затвердив комітет з правових питань Європарламенту. У разі прийняття цих поправок роботи повинні будуть автоматично видаляти будь-який пост, в якому неправомірно використовується будь-який контент, захищений правом власності, наприклад, фото, малюнок або кадр із фільму. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+