Слухати

Виплатити зарплатню: одного з шахтарів-мітингувальників госпіталізували, ще 46 досі під землею / Новини на Громадському радіо

Виплатити зарплатню: одного з шахтарів-мітингувальників госпіталізували, ще 46 досі під землею

04 липня 2018 - 11:11
Гірника шахти «Нововолинськ» забрали до шпиталю після двох діб під землею

Гірника шахти «Новолинська» госпіталізували. Йому стало зле після того, як він дві доби пробув під землею, вимагаючи погасити заборгованість з виплати заробітної платні. Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

У гірника Миколи Ковальчука сьогодні вночі почалася блювота та кровотеча. На копальню прибули медики з гірничо-рятувальної служби, Ковальчука відправили в хірургічне відділення.

Наразі під землею залишаються 46 гірників.

Позавчора гірники першої зміни шахти №10 «Нововолинська» відмовилися підніматися на поверхню. Згодом до них приєдналися колеги з інших змін. Шахтарі вимагали погасити заборгованість по заробітній платні за квітень, травень, червень.

Читайте також: У Львівській області шахтарі перекривали дорогу та мітингували біля облдержадміністрації

36 583 113_844 478 542 409 436_1 541 770 174 091 231 232_n.jpg

Михайло Волинець
Шахтарі не виходять з-під землі вже дві доби
Михайло Волинець
Крім погашення заборгованості, гірники також вимагають виділити кошти на добудову копальні. За словами Волинця, в Україні загальна заборгованість перед шахтарями становить 1,1 мільярди гривень.

Тим часом у комітеті Верховної Ради согодні мають розглянути законопроект, який частково покриє заборгованості і забезпечить модернізацію шахт. Наразі його немає у порядку денному на цей тижнень.

Нагадаємо, Михайло Волинець повідомив про розмову з виконувачкою обов’язків міністерки фінансів Оксаною Маркаровою, яка заявила про перерозподіл коштів із статті реструктуризації (закриття шахт) на виплату зарплати гірникам. Сума виплат — 220 мільйонів гривень. Проте, зазначає голова профспілки, коли зазначена сума дійде, власне, до шахтарів, сказати складно, оскільки проходження коштів через Держказначейство потребує дотримання всіх необхідних процедур.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

ukrainski_1.jpg

Польська допомога
Проект фінансується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+