Слухати

Увесь червень в Асєєва була температура і бронхіт, ліків йому не надають, - друг журналіста / Новини на Громадському радіо

Увесь червень в Асєєва була температура і бронхіт, ліків йому не надають, - друг журналіста

05 липня 2018 - 20:03
В єдиних медикаментів, які йому надали у в’язниці «ДНР», вийшов термін придатності

В українського журналіста Станіслава Асєєва, який понад рік перебуває у полоні в бойовиків «ДНР», а тиждень тому оголосив голодування, майже весь червень була висока температура, він хворіє на бронхіт й утримується в жахливих умовах. Про це в ефірі Громадського радіо розпвів громадський діяч і друг Асєєва Єгор Фірсов.

«Його крок (голодування — ред.) очевидний — він сидить у в’язниці «ДНР» більше року. Це підвал — там сиро, там нелюдські умови. З моїх джерел відомо, що весь червень у Стаса практично весь час була температура, у нього бронхіт, йому не надають норамальних медикаментів — у тих єдиних, що він отримав, вже вийшо термін придатності», — розповів Єгор Фірсов.

На його думку, оголошення голодування з боку Асєєва — це крок відчаю.

«Це голодування — це крок відчаю з його боку, вимога як мінімум забезпечити йому належні умови, а як максимум — звільнити. Станіслав Асеєв — не військовий, єдине, що він робив — займався журналістською працею», — зазначив Фірсов.

Читайте також: СБУ лише через півроку почала цікавитися полоненим Стасом Асєєвим, — Фірсов про затриманого в «ДНР» блогера

Він додав,що активісти та друзі Станіслава планують взертатися до представників ОБСЄ, Червоного Хреста українських та міжнародних інституцій з вимогою добиватися звільнення українського журналіста. Наразі жоден із представників цих інституцій з ними не зв’язувався.

«Безпосередній зв’язок зі Станіславом має тільки його мати — через неї ми дізналися, що він взагалі живий», — зазначив Єгор Фірсов.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв «знайшовся» у полоні бойовиків «ДНР» у вересні 2017 року, зв’язок з ним втратився ще 2 червня 2017 року. Стас Асєєв писав для «Радіо Свободи», «Української правди», «Дзеркала тижня» під псевдонімом Васін. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+