Слухати

Горбатюк про перевірку: комісія хотіла зафіксувати мою нібито відмову  / Новини на Громадському радіо

Горбатюк про перевірку: комісія хотіла зафіксувати мою нібито відмову

06 липня 2018 - 20:12
Комісія не змогла провести перевірку, оскільки знову з'явилась без необхідних на це документів

До департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України сьогодні, 6 липня, прийшла комісія з перевіркою, однак не надала документів щодо напрямків перевірки.

Про це розповів у коментарі Громадському радіо керівник департаменту Сергій Горбатюк.

За його словами, комісія вже приходила до департаменту у понеділок, 2 липня, і пообіцяла, що прийдуть наступного разу із необхідними документами.

«Щоб ми могли забезпечити доступ до перевірки, просили план, порядок, чи напрямки, які хочуть перевіряти і які документи хочуть бачити. Тоді в понеділок сказали: добре, надамо», — розповів Горбатюк.

Однак сьогодні, 6 липня, комісія з’явилась знову з’явилась без необхідних документів, каже Горбатюк.

«Є стаття 17 закону про прокуратуру. Всі вказівки мають бути письмові. Ми забезпечуємо незалежність слідчого прокурора», — пояснює керівник департаменту.

Горбатюк каже, що від перевірки не відмовлявся, однак попросив перевіряючих прийти знову з необхідними документами.

«Стало зрозуміло, що цей виїзд був для того, щоб зафіксувати начебто мою відмову від проведення перевірки. Я запросив керівників підрозділів і була спільна позиція: ми не боїмося перевірок і готові все надати.Тільки дійте відповідно до закону: дайте зрозуміти, що ви хочете перевіряти», — каже Горбатюк.  

Тепер, вважає керівник департаменту, на нього можуть поскаржитися в дисциплінарну комісію прокурорів, або ж використовувати ситуацію, як ще одну причину ліквідації департаменту спецрозслідувань ГПУ

«Це все вкладається у ситуацію, щоб взяти якимось чином під контроль департамент, чи підрозділ, який відмовляється виконувати незаконні вказівки. І для цього не гребують ніякими методами», — каже Сергій Горбатюк.

Нагадаємо, департамент спецрозслідування ГПУ Горбатюка веде кілька резонансних справ, зокрема щодо злочинів на Майдані в 2014 році та узурпації влади Віктором Януковичем і його оточенням.

Наприкінці червня цього року стало відомо, що Департамент спецрозслідувань збираються ліквідувати. Речниця Генпрокурора Лариса Сарган заявила, що його реорганізують у слідче управління.

Водночас Народний депутат Мустафа Найєм заявив, що керівник Департаменту спецрозслідувань Сергій Горбатюк був нелояльним до Генерального прокурора, і це могло стати причиною реорганізації його підрозділу.

Горбатюк в ефірі Громадського радіо розповідав, що звільнятися з Генпрокуратури не має наміру.

Читайте також: Я не збираюся йти, хай йдуть ті, хто порушує закон, — керівник Департаменту спецрозслідувань ГПУ

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

ukrainski_1.jpg

Польська допомога
Проект фінансується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+