Слухати

Колишнього аптекара, лідера терористичної релігійної організації «Аум Сінрікьо» Секо Асахару стратили / Новини на Громадському радіо

Колишнього аптекара, лідера терористичної релігійної організації «Аум Сінрікьо» Секо Асахару стратили

06 липня 2018 - 08:02
Засновника екстремістської секти засудили до смертної кари 20 років тому

В Японії стратили засновника і лідера екстремістської релігійної секти Аум Сінрікьо Секо Асахару (справжнє ім’я —Тідзуо Мацумото), повідомляє телеканал NHK з посиланням на джерела.

Секо Асахару стратили через повішення у в’язниці Токіо. Йому було 63 роки. Крім Асахари, також стратили трьох його прихильників.

У 2004 році Секо Асахару і 12 його прихильників засудили до смертної кари. З тих пір вони чекали на виконання смертного вироку. Адвокати намагалися оскаржити вирок і дійшли до Верховного суду, але він відмовив їм у апеляції.

 Асахарі пред’явили 13 звинувачень, включно з організацією вбивств та викраденням 26 осіб. За час слідства заслухали близько 170 свідків. 

Організація Аум Сінрікьо стала відомою, коли у березні 1995 року учасники секти влаштували теракт в метро Токіо, розпорошивши нервово-паралітичний газ зарин. Тоді загинули понад 10 осіб, ще близько шести тисяч постраждали.

Слідство у справі членів Аум Сінрікьо тривало понад 20 років. Всього винними були визнані майже 200 осіб, а 13 з них засуджені до смерті. Співрозмовники NHK розповіли, що в останні кілька років Асахара відмовлявся зустрічатися з членами своєї сім’ї або адвокатами.

Секта Аум Сінрікьо була заснована в Японії в 1980-х роках — це релігійне об’єднання, засноване на вченнях будизму ваджраяни. Назва Аум Сінрікьо походить від санскритського слова АУМ, що означає всесвіт, АУМ СІНРІКЬО — найвища істина. Починалося все з продажу предметів культу. Далі — колишній аптекар Секо Асахара, якого учні називали «його святість, дух істини, преподобний вчитель», просвітлився в Гімалаях, сформувавши власне вчення.

З моменту заснування організація привернула багато молодих прихильників. Свого часу Аум Сінрікьо називали «релігією для еліт». Їхня чисельність за різними даними становила від 30 до 50 тисяч осіб, мали офіси у Нью-Йорку, на Шрі-Ланці. У 1994 році сектанти вбили вісьмох, коли розпорошили газ зарин в місті Мацумото в Нагано.

Секта входить до списку терористичних організацій та заборонена в Євросоюзі, США, Канаді та Росії. У 2000 році назву Аум Сінрікьо змінили на Алеф (перші букви семітських алфавітів), частина колишніх членів продовжує діяльність в організації «Хікарі-но Ва» під наглядом японської поліції та спецслужб .

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

ukrainski_1.jpg

Польська допомога
Проект фінансується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+