Слухати

НАТО не вимагає змін в Конституції України, — Пристайко / Новини на Громадському радіо

НАТО не вимагає змін в Конституції України, — Пристайко

06 липня 2018 - 10:37
Північноатлантичний альянс не ставив вимогу про внесення змін до Конституції, це ініціатива президента

НАТО не вимагає жодних змін до Конституції України. Про це розповів голова місії України в НАТО Вадим Пристайко, передає УНН.

«В принципі, НАТО не вимагає жодних змін до української Конституції, і тим більше НАТО не вимагає, щоб там було щось записано, — сказав Пристайко. —  Це – абсолютно наша справа, це наше рішення, яке НАТО поважає. У минулому році наші депутати внесли відповідні зміни до законів, скасували позаблоковий статус, який лишався від Януковича і прямо сказали, що Україна бачить своїм майбутнім членство в ЄС та НАТО».

За його словами, зміни до Конституції щодо членства в НАТО, які пропонує президент – це просто наступний крок до посилення цього повідомлення, в першу чергу, для самих українців.

«У НАТО, зрозуміло, цей знак був прийнятний, вони внесли зміни до своїх документів, як ви знаєте, визначивши, що Україна є аспірантом, тобто охоча стати майбутнім членом альянсу. Це визначено альянсом, і в принципі так робота ведеться. Цю зміну, яку пропонують до Конституції, НАТО розглядає дуже позитивно, але нас ніхто за вуха в альянс не затягує», — зауважив дипломат.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що найближчим часом внесе на розгляд Верховної Ради зміни до Конституції щодо членства в ЄС і НАТО. Відповідний законопроект Порошенко анонсував в День Конституції, 28 червня. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+