Слухати

НСТУ припиняє співпрацю з «Ера»: у відповідь медіа подало в суд

06 липня 2018 - 18:54
Суспільний мовник отримував численні скарги на програму та під час моніторингу виявив порушення стандартів
НСТУ припиняє співпрацю з «Ера»: у відповідь медіа подало в суд  / Новини на Громадському радіо

Національна суспільна телекомпанія України припиняє співпрацю із ТОВ «Ера-Медіа» через порушення журналістських стандартів у програмі «Доброго ранку, Країно!».

Про це розповіла у коментарі Громадському радіо PR-директорка НСТУ Вікторія Сидоренко.

За її словами, «Ера-медіа» виготовляє програму “Доброго ранку, Країно!” на замовлення Суспільного мовника і транслюється в його ефірі щодня від 12 липня минулого року, коли був укладений договір.

«Суспільне ніяким чином не впливало на контент цієї програми, на подачу інформацію, чи вибір гостей в ефірі», — пояснює Сидоренко.

Однак зараз, каже PR-директорка, в результаті моніторингу програми та скарг глядачів вони виявили порушення стандартів.

«Ми здійснювали моніторинг програми і постійно помічали там порушення стандартів. Зокрема, це часто були маніпуляції фактами, чи подання власних думок ведучих як фактів, якісь безпідставні узагальнення, або неконкретні посилання на джерела інформації. Також часто ведучі використовували зневажливі, чи образливі коментарі, дискримінацію, чи виявляли упереджене ставлення. Або подавали інформацію однобоко та не дотримувалися балансу думок», — пояснює Вікторія Сидоренко.

Вона розповіла, що саме на підставі цього 5 червня НСТУ звернулася до «Ера-Медіа» з листом щодо припинення договору про створення програми «Доброго ранку, Країно!». Наступний лист із цим повідомленням Суспільний мовник відправив «Ері» 7 червня.

«Наш договір передбачає можливість розривання договору, коли повідомляємо про припинення завчасно – а саме за 30 днів до закінчення строку його дії», — каже Сидоренко.

За її словами, вже 10 липня цього року має припинись дія договору, а з 11 липня програма «Доброго ранку, Країно!» не виходитиме в ефірі UA:Суспільне мовлення.

Наприкінці червня компанія «Ера-медіа» у відповідь на повідомлення про припинення договору подала позов до суду, каже PR-директорка Суспільного.

«На їхню думку, ми неналежним чином їх проінформували. Ми вважаємо, що ніяких підстав для суду немає, адже ми проінформували «Еру» про припинення цього договору, як ним і передбачено – за 30 днів до його припинення», — зазначила Сидоренко.

Востаннє НСТУ отримало скарги від глядачів на програму «Доброго ранку, Країно!» після участі у програмі від 5 липня політика Юлії Тимошенко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

ukrainski_1.jpg

Польська допомога
Проект фінансується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+