Слухати

Івана Купала у Савранському лісі: велике вогнище та козаки на ходулях (ФОТОРЕПОРТАЖ) / Новини на Громадському радіо

Івана Купала у Савранському лісі: велике вогнище та козаки на ходулях (ФОТОРЕПОРТАЖ)

07 липня 2018 - 19:31
На святкування Івана Купала у Савранському лісі з’їхалося понад 500 гостей з різних областей країни

З нагоди свята Івана Купала українці влаштували народні гуляння в Савранському лісі Одеської області.

Місцеві майстри привезли сувеніри та обереги. Дрібнички вони роблять з рослин, які спеціально вирощують для своїх виробів. Кожен елемент, розповідають майстри, має своє значення. Навіть їх розташування має сенс.

«Обереги робляться у певні дні. Не можна просто так сісти та й зробити оберіг. Це буде просто сувенір. Кожний оберіг робиться з певною метою. Якийсь робиться на удачу, якийсь на придбання житла, якийсь на удачу до грошей», — розповідає одна з майстринь, Людмила Рубан.

Поблизу ярмарку, на березі річки Саврань, відвідувачів заходу розважали місцеві колективи та аніматори на ходулях. Крім того, організатори заходу облаштували декілька фотозон, стилізованих під традиційні українські села. 

Захід зібрав понад 500 гостей.

Анастасія Окнянська приїхала на свято разом із матір’ю та трьома дітьми. Вона приїжджає вже другий рік поспіль.  «Перший раз ми були в минулому році, залишилися дуже позитивні враження, багато емоцій, дітям дуже сподобалося. Вирішили повторити в цьому році. Ярмарок, фотозона, сцена, все просто чудово», — розповідає Анастасія Окнянська

Дівчата мали змогу навчитися плести купальські віночки. Наприкінці свята, вже під вечір, кидали вінки у річку і ворожили на нареченого. А наприкінці свята усі охочі водили хороводи біля великого вогнища.

Всеволод Ананьєв, Одеська область, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+