Слухати

Офіс Уповноваженого зафіксував порушення прав бійця батальйону «Айдар», затриманого СБУ / Новини на Громадському радіо

Офіс Уповноваженого зафіксував порушення прав бійця батальйону «Айдар», затриманого СБУ

07 липня 2018 - 20:48
Затриманий Олександр Корнієвський розповів, що під час етапування з Києва до Одеси 19 квітня на його голові був полотняний мішок, а руки перебували в кайданках

Офіс Уповноваженого зафіксував порушення прав та свобод учасника АТО Олександра Корнієвського, затриманого СБУ. Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. 

До офісу Уповноваженого звернулася матір учасника учасника АТО Олександра Корнієвського, Марія Корнієвська. За її словами, працівники СБУ застосовували тортури до її сина.

Марія Корнієвська розповіла, що після затримання її сину приставляли до голови автомат та везли в спецавтомобілі з Києва до Одеси у 38-градусну спеку протягом 10 годин без води та їжі, внаслідок чого він декілька разів втрачав свідомість.

Сам Олександр Корнієвський підтвердив, що під час етапування з Києва до Одеси 19 квітня 2018 року на його голові був полотняний мішок, а руки перебували в кайданках.

Представник Уповноваженого з прав людини Андрій Мамалига відвідав СІЗО СБУ, де в той час перебував атовець. За результатами моніторингового візиту, він зафіксував порушення прав та свобод Олександра Корнієвського. 

Нагадаємо, бійця батальйону «Айдар» затримали співробітники СБУ наприкінці квітня цього року. Корнієвському інкримінують незаконну торгівлю зброєю. Співробітники СБУ під прикриттям спробували придбати зброю у компанії бійців добровольчого батальйону і ті, начебто, поставили їм деталі, з яких можна було зібрати декілька десятків кулеметів.

За цією ж справою судять кіборга Віктора Балацького та бійця «Айдару» Івана Каралюса.

Олександр Корнієвський був кулеметником. Брав участь у боях за Щастя, Трьохізбенку та Жовте. Був контужений. Має урядові відзнаки та медалі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+