Слухати

СММ ОБСЄ цього року не фіксувала, що Золоте-4 перебувало під контролем бойовиків, - Хуґ / Новини на Громадському радіо

СММ ОБСЄ цього року не фіксувала, що Золоте-4 перебувало під контролем бойовиків, - Хуґ

07 липня 2018 - 15:37
Голова ВЦА Золотого раніше повідомляв, що селище тільки частково під українським впливом до того, як українські військові повністю взяли його під контроль

Цього року СММ не фіксувала, що Золоте-4 перебувало під контролем збройних формувань. Про це під час інтерв’ю Громадському радіо розповів перший заступник головаи спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуґ.

«У своїх звітах за останній рік моінторингова місія також завжди вказувала цю територію як підконтрольну українському урядові. Однак нещодавно місія зафіксувала підвищену військову присутність у цьому районі. Ми зафіксували бронетранспортери, військових ЗСУ безпосередньо на території населеного пункту», — сказав Хуґ.

Раніше голова ВЦА Золотого Костянтин Ільченко повідомляв, що українські військові повністю взяли під контроль селище Золоте-4. Він сказав, що раніше селище лише частково було підконтрольне Україні і вважалося «сірою зоною».

«За ці позиції відбувались бойові протистояння. Зараз небезпечне навантаження на населення Золотого-4 уже зменшено, бо це вже остаточно наша територія, закріплені війська і такого впливу вже не мають російські війська», — сказав Костянтин Ільченко.

Селище Золоте-4 є однією з п’яти частин міста Золоте Попаснянського району Луганської області.

Читайте такожЗа останню добу на Донбасі знову збільшилася кількість порушень «хлібного перемир’я», — голова місії ОБСЄ

Александр Хуґ також розповів, що Мінські домовленості не регулюють кількість та місця розташування КПВВ.

«Але також можна стверджувати, що сторони домовилися про відкриття 5 таких пунктів. Якщо ми говоримо про теперішні заходи в гуманітарній сфері, то всі дії, до яких зараз вдаються, лише лікують симптоми, але не усувають першопричини. Тому ми неодноразово зазначали, що мають бути відкриті додаткові пункти пропуску, а ті, що вже є, мають бути чинні цілодобово і щоденно, а також мають бути безпечними», — зазначив Хуґ.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

ukrainski_1.jpg

Польська допомога
Проект фінансується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+