Слухати

Від Труханового острова до набережної: у день Дніпра 450 киян переплили річку (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Від Труханового острова до набережної: у день Дніпра 450 киян переплили річку (ФОТО)

07 липня 2018 - 22:27
Першим дистанцію проплив Петро Галайчук. Щоб подолати відстань у 500 метрів, хлопцю знадобилося 5 хвилин

Сьогодні, 7 липня, в рамках екологічної акції, приуроченої до дня Дніпра, усі охочі переплили річку від Труханового острова до набережної біля Поштової площі.

Першим дистанцію проплив Петро Галайчук. Хлопець професійно займається плаванням 9 років. Спортсмен тільки-но приїхав із чемпіонату в Запоріжжі, а зараз підкорив Дніпро.

«Я задоволений, що виграв цей заплив, це приємно для мене, для моїх батьків, усіх моїх близьких. Я в костюмі плив, вода досить така… Спочатку було холодно, а потім вже зігрівся», — розповів Петро Галайчук, майстер спорту міжнародного класу.

Для того, щоб подолати відстань у 500 метрів, хлопцю знадобилося 5 хвилин. Удвічі довше плила сім’я Латанських. Вони не професіонали. Але до марафону готувалися 10 місяців. 

«Дуже великий драйв, дистанція коротка, треба весь час гребти дуже швидко. Плюс ми поплили в тій групі, де пливуть професіонали. Для нас був також виклик прийти хоча би не останніми. Ми стали сироїдами два роки тому. І через деякий час в нас з’явилося так багато енергії, що треба було вирішувати або велосипед, або спортзал або біг, і коли ми зрозуміли, що плавання навантажує всі м’ язи, в тому числі, обличчя», — розповідають учасники запливу Микола та Тетяна Латанські.

Загалом дистанцію подолали 450 людей. Після марафону відвідувачам влаштували свято. Люди мали змогу подивитися концерт, взяти участь у різноманітних конкурсах, а також більше дізнатися про екологічні проблеми.

Відвідувачка свята Світлана Краковська каже, що прийшла на захід спеціально, бо вважає Дніпро найкрасивішою річкою: «Тепер це свято просто чудове, дійсно річки об’єднують, вони нас напоюють, вони — джерело життя. Ми купаємось в Дніпрі, в мене тут дитина ходить, займається на Дніпрі і, на щастя, ми ще можемо це робити. Я бачила інші річки в інших країнах світу, де взагалі страшно навіть руку туди запустити, бо там геть зовсім все забруднено. Тому ми маємо зберегти те, що маємо. Річка Дніпро для мене найгарніше у світі, я багато де була, повірте. Я весь час маю повернутися сюди, побачити цю річку і відчути її».

Також під час свята відвідувачам представили проект «Чиста вода». Це онлайн-карта, яка дозволяє перевірити рівень забрудненості водойм України.

Такий захід у день Дніпра у Києві планують зробити традиційним.

Катерина Хорощак, Київ, Громадське радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

ukrainski_1.jpg

Польська допомога
Проект фінансується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+