Слухати

Ми за 25 років прийшли до того, чого Левко Лук’яненко вимагав ще від самого початку, - Павло Мовчан / Новини на Громадському радіо

Ми за 25 років прийшли до того, чого Левко Лук’яненко вимагав ще від самого початку, - Павло Мовчан

08 липня 2018 - 09:50
Український політик та дисидент Левко Лук’яненко помер 7 липня у віці 89 років

Левко Лук’яненко завжди розумів загрозу, яку несе в собі російський шовінізм, і вимагав дати правильну його оцінку. Спогадами про автора «Акту проголошення незалежності України» поділився в ефірі Громадського радіо дисидент і друг Лук’яненка Павло Мовчан.

«Левко розумів, що таке Росія. Він розумів, що таке ідеологія російського шовінізму.  Він чітко давав оцінку тому, що називалося радянщина. Левко саме тому виходив на Майдани. Ми за 25 років прийшли до того, чого він вимагав ще від самого початку. Він завжди казав, що Інститут національної пам’яті має визначити наше ставлення до такої небезпечної ідеології», — зазначив Павло Мовчан.

Він додав, що Левко Лук’яненко завжди наголошував, що репресивні методи і механізми, які в минулому застосовувала Росія щодо України, присутні й у нашому сьогоденні.

«Усе це нікуди не поділося. Його оцінки всіх репресивних методів і механізмів, актуальні й тепер. Саме тому Левко буде присутній в нашій пам’яті», — додав Павло Мовчан.

Нагадаємо, український дисидент, політик, автор «Акту проголошення незалежності України» Левко Лук’яненко помер вчора, 7 липня, у віці 89 років після тривалої хвороби.

Нижче наводимо останні інтерв’ю з Левком Лук’яненком у студії Громадського радіо:

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+