Слухати

На Луганщині вчителька, засуджена за сепаратизм, викладає у школі, - ЗМІ / Новини на Громадському радіо

На Луганщині вчителька, засуджена за сепаратизм, викладає у школі, - ЗМІ

08 липня 2018 - 10:58
Суд призначив їй покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, але потім звільнив від відбування кари з випробувальним терміном 1 рік

У Станично-Луганському районі Луганської області вимагають звільнити вчительку Наталю Макарову, засуджену за організацію так званого «референдуму». З відповідним запитом до місцевого відділу освіти звернулася місцева жителька Галина Барабашова, передає телеканал UA: Донбас

«Вона може розповідати про свої погляди і дітям, ми від цього не застраховані», — зазначила Галина Барабашова.

У травні 2014 Наталя Макарова під час «референдуму про самостійність» самоназваної «ЛНР» очолювала виборчу комісію. Пізніше суд визнав її винною та звільнив від відбування покарання з випробувальним терміном 1 рік. Зараз вона викладає російську мову та зарубіжну літературу в школі. 

Сама Макарова участі у «референдумі» не заперечує і каже, що викладає у школі законно, адже не виїжджає з України і періодично з’являється не реєстрацію до відповідних органів, як цього вимагає рішення суду.

«Про те, що я  не маю права працювати вчителькою, у рішенні суду нічого не сказано», — заявила Макарова.

Те, що Макарова законно обіймає свою посаду, заявила заступниця голови Станично-Луганської райдержадміністрації Ірина Костан.

«Сьогодні немає алгоритму у трудовому законодавстві, щоб Наталя Макарова не працювала у школі. Ми направили листа районній раді з проханням вивчити моральну сторону питання депутатським корпусом», — сказала Ірина Костан.

За даними Єдиного реєстру судових рішень, в Луганській області з 2014 року винесли сорок три вироки за посягання на територіальну цілісність та недоторканість України.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+