Слухати

Нова коса під Одесою: відбувся зсув ґрунту, піднялося морське дно (ФОТО, ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Нова коса під Одесою: відбувся зсув ґрунту, піднялося морське дно (ФОТО, ВІДЕО)

09 липня 2018 - 10:06
Зі схилів зсунулися кілька сотень тонн червоної глини

Поблизу Одеси утворилася нова природня коса. Знімки у фейсбуці виклали журналістка Ольга Годовенко та радник Одеського міського голови Юрій Верба.

На відстані близько десяти кілометрів від міста Южного, в бік берегової радіолокаційної станції  відбувся зсув ґрунту та піднялося морське дно. В результаті чого утворилася нова природня коса. 

Зі схилів зсунулися породи червоної глини. 

«Проте нашу увагу привернула коса. Вона утворила смугу суші між водою та пляжем, довжиною приблизно метрів 100-150, — пише Годовенко. — На поверхні цієї коси були,ще мокро, там червона та біла глина, а також хвилеподібний пісок. Де-не-де лежать мертві креветки, бички та краби». 

Підняття морського дна трапилося через кілька сотень тонн землі, що вичавили морське дно за 150 метрів від берега.

Кандидат геологічних наук Руслан Гаврилюк пояснив Громадському радіо, що зсуви ґрунту на Одеському та узбережжі області — типове явище.

«В геоморфологічному відношенні територія — геоморфологічне плато, утворена лесовими відходами, — каже він. — Коли ми говоримо, що відбувся зсув, це означає, що вплинула або забудова, або підтоплення. Також можливий вплив берегової абразії, коли морські хвилі підходять близько до уступів, адже берег Одеської області — це уступи висотою 10-15 метрів».

Руслан Гаврилюк також зазначає, що зміна рельєфу морського узбережжя тимчасова, і за якийсь час коса знову сховається під товщею морської води.

Раніше туристи викладали відео, на якому було видно, що виїхати з «дикого пляжу» не вдавалося через блокування глиною, що зсунулася.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+