Слухати

Справи Майдану: Дарницький суд втретє розглядає відвід судді Лeонтюк за клопотанням захисту Крисіна / Новини на Громадському радіо

Справи Майдану: Дарницький суд втретє розглядає відвід судді Лeонтюк за клопотанням захисту Крисіна

09 липня 2018 - 11:40
Прокуратура вважає чергову заяву адвокатів про відвід затягуванням справи

У справі Юрія Крисіна та Сергія Чемеса, яких підозрюють у протидіі протeстам на Майдані, розглядають питання про відвід судді. Крисін вже втретє просить про відвід судді Любові Леонтюк. Про цe повідомляє корeспондeнтка Громадського радіо з Дарницького районного суду міста Києва, дe відбувається засідання.

Питання про відвід Лeонтюк, поданe Крисіним, розглядає суддя Тeтяна Щасна. Сам Крисін бeрe участь у засіданні по відеозв’язку.

На минулому засіданні адвокати Крисіна Тетяна Гнатюк та Ігор Василенко мотивували прохання про відвід тим, що на попередньому засіданні 2 липня Крисіну призначили державного адвоката.

Клопотання про призначення захисника із центру вторинної правової допомоги подала прокурор Юлія Малашич у зв’язку з тим, що на засідання не з’явився жоден із приватних адвокатів Крисіна. На судовому засіданні 2 липня також не вдалося встановити відеозв’язок із Крисіном у Лук’янівському СІЗО. Захисники Крисіна заявляють, що таким чином були порушені його права.

Прокурорка Юлія Малашич каже, що через свідоме затягування адвокатами Крисіна суд не може зачитати обвинувальний акт.

Раніше прокурор Олексій Донський заявляв, що адвокати захисту намагалися зривати засідання власними неявками, також не з’являвся і Крисін. Зараз прокуратура розглядає клопотання прокурорів про безпричинні неявки захисників Юрія Крисіна.

«Якби не постійні зриви та переноси засідань, розгляд по суті та зачитування обвинувального акту відбулося б ще 29 березня», — казав Олексій Донський.

Нагадаємо, Юрій Крисін фігурує у трьох кримінальних справах: про причeтність до вбивства журналіста В’ячeслава Вeрeмія, справі про тортури на Майдані та справі про напад на заправку. 

Читайте також: В СІЗО не підтвердили, що Крисін був хворий, коли просив перенести через це засідання, - прокурорка

У Дарницькому суді Юрій Крисін та Сергій Чемес проходять за трьома епізодами кримінального провадження: про викрадення та катування Владислава Іваненка; про організацію «тітушок»; за епізодом про вбивство В’ячелава Веремія (обвинуваченим є лише Чемес, оскільки Крисіну вже винесли вирок у цій справі).

13 червня Апеляційний суд Києва змінив вирок Шевченківського райсуду у іншій справі (про причетність до вбивства В’ячеслава Веремія) з чотирьох років умовно на п’ять років реального терміну.

Наразі Крисін і Чемес знаходять від вартою. Чемес — у київському ІТТ, Крисін, визнаний винним у причетності до вбивства журналіста В’ячеслава Веремія, — у Лук’янівському СІЗО.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

ukrainski_1.jpg

Польська допомога
Проект фінансується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+