Слухати

Тиск через Азовське море: ФСБ Росії не затримує судна, а перевіряє їх / Новини на Громадському радіо

Тиск через Азовське море: ФСБ Росії не затримує судна, а перевіряє їх

09 липня 2018 - 12:20
Держприкордонслужба повідомляє, що два з чотирьох суден, що прямували до України, вже зайшли у порти після перевірки російської берегової охорони

Українські судна в Азовському морі не затримують, а оглядають. Іноді співробітники берегової охорони ФСБ Росії складають акти про огляд, іноді ні. Формально — мають право на подібні дії, фактично — це тиск на українську владу. Про це Громадському радіо розповів помічник голови Держиприкордонної служби Олег Слободян.

«Росія дійсно чинить наглі і зухвалі дії в Азовському морі. Проте не йдеться про затримку суден, їх ніхто не конвоював у порти. Мова йде про те, що росіяни оглядають судна», — пояснює Слободян.

У ніч з 8 на 9 липня ФСБ Росії затримали сім торговельних суден в Азовському морі. Три з семи суден йшли з українських портів, чотири йшли в українські порти.

«Всі судна дійдуть до місця призначення, тому що це був огляд, а не затримка», — каже Слободян.

 Два з чотирьох суден, що рухалися до України, вже зайшли до портів. 

Прикордонники мають право на огляд не довше трьох годин. Наразі про перевищення терміну затримки не повідомлялося. 

З 2004 року Азовське море — море внутрішнього користування між Україною та Росією. Формально в таких оглядах порушень немає, прикордонники обох країн мають змогу підходити до узбережжя кожної. 

«Але, однозначно, ми розуміємо, що такі обшуки — спроба тиску на українську владу та намагання впливати на економічні стосунки України з партнерами», — пояснює Олег Слободян.

Нагадаємо, за минулу добу берегова охорона ФСБ Росії перехопила сім торговельних суден в Азовському морі на шляху з або до Маріуполя та Бердянську.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+