Слухати

Україна не братиме участь у дитячому «Євробаченні» через недофінансування  / Новини на Громадському радіо

Україна не братиме участь у дитячому «Євробаченні» через недофінансування

09 липня 2018 - 16:13
Дефіцит бюджету Суспільного у 2018 році становить 759 мільйонів гривень

Україна не поїде на дитяче «Єробачення» через «критичне недофінансування» Суспільного мовника.

Про це йдеться у повідомленні телерадіокомпанії UA: Суспільне.

«Участь у Дитячому Євробаченні передбачає значні витрати телерадіокомпанії на проведення відбіркового етапу, а також обов’язковий внесок до Європейської мовної спілки – організатора конкурсу – за участь у змаганні. Цьогоріч НСТУ вперше не має фінансової можливості здійснити витрати на виробництво відбіркових турів, сплатити внесок, та здійснити всі обов’язкові виплати», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік для НСТУ передбачено лише 776 млн грн.

«Це не покриває поточних операційних витрат компанії до кінця 2018 року, оскільки це фінансування вдвічі менше суми, гарантованої Законом України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», де йдеться, що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік, тобто 1,54 млрд грн», — йдеться у повідомленні.

В Суспільному зазначають, що недофінансування призвело не тільки до відсутності коштів для оплати трансляції самих каналів, виробництва програм, закупівлі прав на спортивні події світового масштабу, але й на сплату обов’язкових внесків та платежів.

«Для нормальної роботи телерадіокомпанії й усіх 23 регіональних філій необхідно 330 млн грн на оплату усіх видів трансляції протягом року; близько 139 млн грн на капітальні видатки; 50 млн грн на комунальні платежі, а також 31 млн грн податку на землю. Щорічні членські внески до Європейської мовної спілки становлять близько 19 мільйонів гривень. Ще 744 млн грн на рік необхідно для оплати праці співробітників. Виробництво контенту та забезпечення життєдіяльності компанії потребують видатків у сумі 150 млн грн та 72 млн грн відповідно», — наголошують в UA: Cуспільне.

За підрахунками компанії, в результаті дефіцит бюджету Суспільного у 2018 році становить 759 млн грн

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+