Слухати

 Звільнений із полону не може отримати допомогу через відсутність паспорта  / Новини на Громадському радіо

Звільнений із полону не може отримати допомогу через відсутність паспорта

09 липня 2018 - 19:47
Олексій Канарський каже, що держава готова виплатити гроші, однак у нього немає паспорта для отримання банківської карточки

Звільнений із полону 25-рійчний Олексій Канарський не може отримати гарантовану допомогу від держави у розмірі 100 тисяч гривень через відсутність паспорта.

Про це Олексій Канарський розповів у коментарі Громадському радіо.

«Я звертався за допомогою в Адміністрацію президента двічі. Волонтери також якось допомогли. Поки що нічого не рушилось з місця», — каже Канарський.

За його словами, держава готова виплатити гроші, однак у нього немає паспорта для отримання банківської карточки.

Канарський розповідає, що звертався до Державної міграційної служби ще півроку тому, однак досі не отримав документ.

«Потрібні свідки для підтвердження моєї особистості. Я представив свого двоюрідного брата», — каже звільнений з полону.

Однак для підтвердження особистості потрібно трьох людей із числа рідних. Канарський каже, що у нього в Україні більше нікого немає.  

У Державній міграційній службі пояснюють, законодавством України передбачений чіткий алгоритм дій у всіх ситуаціях.

«Кожна історія людини розглядається окремо. Але для того, щоб визначити, які дії мають бути потрібно визначити конкретну історію конкретної людини», — сказав у коментарі Громадському радіо речник ДМС Сергій Гунько.  

Він пояснює, коли міграційна не може встановити особу, людина може звертатись до суду.

«Якщо встановлення також не є можливим, в такому разі міграційна служба надає письмові відмову в ідентифікації й особа може звернутися до суду», — каже Гунько.

Нагадаємо, більшість звільнених з полону отримали по 100 тисяч від держави.

27 грудня в результаті обміну до України з окупованих територій повернулися 73 людини. 28 грудня у Кабінеті міністрів України підготували проект постанови, згідно з якою усі звільнені з полону на Донбасі заручники отримають по 100 тисяч гривень від держави. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+