Слухати

Переселенців більше не будуть перевіряти, - рішення суду

10 липня 2018 - 15:49
Перевірки переселенців були введені у 2016 році
Переселенців більше не будуть перевіряти, - рішення суду / Новини на Громадському радіо

Українська Гельсінська спілка з прав людини повідомила про успішне завершення судової справи з розгляду позову спілки щодо скасування перевірок для внутрішньо переселених осіб.

Про це розповів програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк, пише Укрінформ.

«Держава робила все можливе, аби скасувати це рішення і щоб ця апеляція була прийнята до уваги та щоб аргументи були почуті. Тільки завдяки наполегливості заявників, підключеності громадянського суспільства і позиції омбудсмена стало можливим те, що це рішення встояло», — зауважив представник УГСПЛ.

Відтепер жодні уповноважені органи не матимуть права проводити перевірки переселенців.

Читайте також: Как возник и почему до сих пор не решен кризис выплат пенсий внутренне перемещенным лицам?

Згідно з ухваленими від 8 червня 2016 року нормативними актами Кабінету міністрів України, суть перевірки полягала в тому, що представники органів соціального захисту, чи інших органів влади чи установ, приходили до переселенців додому і складали акт, яким засвідчувався факт наявності особи за зареєстрованим місцем перебування.

За відсутності переселенця за місцем свого зареєстрованого перебування він позбавлявся права на отримання пенсії (для пенсіонерів) і матеріальної допомоги ВПО.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

ukrainski_1.jpg

Польська допомога
Проект фінансується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+