Слухати

«Сі-Бриз 2018»: водолази вчилися протидіяти диверсіям на воді (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

«Сі-Бриз 2018»: водолази вчилися протидіяти диверсіям на воді (ВІДЕО)

10 липня 2018 - 22:09
В Одеській і Миколаївській областях тривають міжнародні військові навчання «Сі-Бриз 2018». Понад 3 тисячі солдатів з 18 країн відпрацьовують тактичні прийоми в воді, повітрі та на суші

У військовій гавані Одеси рятують тонучого водолаза. І хоч те, що відбувається — не більше, ніж одне з тренувань в рамках навчань «Сі-Бриз». Всі дії максимально наближені до реальних умов. Команда офіцерів Великої Британії ділиться досвідом з українськими військовими. Про свої враження від спільних навчань розповів військовослужбовець  ВМС Великої Британії Ричард Бейлі.

«Ми приїжджаємо до України вже останні 4 роки. І з кожним роком навчання стають все краще і краще», — говорить військовий.

Українці, окрім нових знань, отримують чудову можливість протестувати нове водолазне спорядження. Тут і переговорні пристрої, і інші сучасні водолазні «гаджети». До того ж, американська якість. Командир аварійно-рятувального загону Одеськго підрозділу ВМС України Володимир Шеренги зауважує: військові чекають повного укомплектування саме таким обладнанням.

«Сподіваюся, що в цьому році вона вже надійде на озброєння. Зараз її використання на стадії випробувань і допусків», — говорить Володимир Шеренги.

Основна мета саме цих тренувань — підготувати водолазні групи до антидиверсійної і антитерористичної діяльності на воді. Про це говорить керівник водолазного компоненту навчань «Sea-breeze» з боку України Леонід Бурлака:

«Головна мета цих навчань — відпрацювати процедури, які стосуються пошуку і розмінування вибухонебезпечних пристроїв».

Крім того, сьогодні тренувалися і морські прикордонники. У них за планом — безпарашутне десантування. Спеціальна штурмова група за допомогою спускових пристроїв з гелікоптера висадилася безпосередньо на борт умовного судна-порушника.

Враховуючи загострення ситуації в територіальних водах України, прикордонники вже готові застосувати отриманні знання в роботі.

Всеволод Ананьєв, Одеса, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+