Слухати

НАТО офіційно запропонувала Македонії почати переговори про вступ до альянсу / Новини на Громадському радіо

НАТО офіційно запропонувала Македонії почати переговори про вступ до альянсу

11 липня 2018 - 19:29
Процес може завершитися тільки в разі офіційного перейменування країни в Північну Македонію

Лідери країн НАТО на саміті в Брюсселі офіційно запропонували Македонії почати переговори про вступ до альянсу. Про це повідомляє Associated Press.

Процес може завершитися тільки в разі офіційного перейменування країни в Північну Македонію. «Вирішення проблеми з назвою — умова успішного завершення процесу вступу», — заявили в організації.

Нагадаємо, 17 червня Македонія підписала з Грецією угоду про перейменування. Згідно з документом, колишня югославська республіка перейменовується в Республіку Північна Македонія.

Нову назву країни ще повинні підтримати громадяни Македонії на референдумі, який відбудеться восени. 

Прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що з цією угодою закінчується багаторічна суперечка між країнами. Ця угода також відкриває Македонії шлях до ЄС і НАТО

Читайте також: Європейський союз почне переговори з Македонією про вступ до складу співтовариства у червні 2019 року

Суперечка з приводу назви Македонії тривала з часів розпаду Югославії у 1991 році. Тобто вже 27 років.

Весь цей час греки були проти того, щоб сусідня країна називалася так само, як і історична область на півночі Греції. У 2008 році Афіни заблокували вступ Македонії в НАТО і Євросоюз, вимагаючи змінити назву.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+