Слухати

Судді «старого» Верховного суду досі отримують зарплату, — в.о голови ВСУ / Новини на Громадському радіо

Судді «старого» Верховного суду досі отримують зарплату, — в.о голови ВСУ

11 липня 2018 - 14:48
Судді Верховного суду України отримують 20 тисяч гривень, коли позбавлені конституційних повноважень

Судді та інші працівники старого Верховного суду України продовжують отримувати зарплату, оскільки орган не ліквідований і продовжує функціонувати поряд із новим новим Верховним Судом.

Про це розповів у коментарі Громадському радіо в.о. голови «старого» Верховного суду України Василь Гуменюк.

Він розповів, що процесуальним законом суддів позбавлено конституційних повноважень здійснювати правосуддя, однак законодавство передбачає, що судді отримують оклад, якщо не відправляють правосуддя. 

«Ми отримуємо оклад по закону 2453 – в межах 20 тисяч гривень. Поки не вирішиться це питання на законодавчому рівні, ми вимушені всім платити заробітну плату. Це гарантії працівникам», — зазначив Василь Гуменюк.

За його словами, вранці 11 липня працівників апарату Верховного Суду України не впустили на робочі місця.  

У грудні 2017 року в Україні почав діяти новий «Верховний суд», що мало призвести до припинення діяльності його попередників – «Верховного суду України» та вищих спецсудів. Оскільки Верховний суд України є конституційним органом, тому ліквідувати його можна лише шляхом внесення змін до Конституції.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+