Слухати

У ЄС є пропозиції щодо патронажу над містами Донбасу, - посол

11 липня 2018 - 00:46
Країни-члени ЄС самостійно визначатимуть міста чи райони, яким хотіли би допомогти
У ЄС є пропозиції щодо патронажу над містами Донбасу, - посол / Новини на Громадському радіо

Досягнуті на саміті Україна – ЄС домовленості дозволять країнам-членам Європейського союзу заявляти про бажання взяти патронаж над містами чи районами на Донбасі. Деякі з країн мають попередні пропозиції щодо цього проекту.

Про це у коментарі журналістам у Брюсселі повідомив посол України в королівстві Бельгія, представник України при ЄС Микола Точицький.

«Дуже важливо було чути (на саміті Україна-ЄС), що підтримується ініціатива президента щодо патронажу державами-членами на сході України… Ми говоримо про те, що вчора (9 липня, — ред.) було озвучено президентом України, що ми маємо від деокупації перейти до реінтеграції Донбасу. Питання і виплати пенсій, і надання допомоги нашим громадянам (на окупованих територіях, — ред.) обговорювалося і буде предметом у пошуку необхідних формул для того, щоб це здійснювалося на постійній основі», — зазначив посол.

За словами посла, розглядається ідея такого патронажу Бельгії над Лисичанськом та Люксембургу – над Шпиталем імені Мечникова.

Країни-члени ЄС визначатимуть міста чи райони, над якими хотіли взяти патронаж. Досягнуті домовленості передбачають можливість такого «наставництва», але не означають, що всі 28 країн-членів ЄС висловлять бажання взяти патронаж над містами Донбасу, додав посол.

9 липня під час прес-конференції за підсумками саміту Україна – ЄС у Брюсселі президент України Петро Порошенко повідомив, що у Європейському союзі підтримали ініціативу про патронаж країн – членів організації над районами Донбасу, які постраждали внаслідок конфлікту.

У спільній заяві лідери ЄС і України заявили, що «вітають чинні ініціативи, включаючи висловлені країнами-членами, що покликані надати цільову допомогу містам та районам, що знаходяться у зоні, ураженій конфліктом».

Нагадаємо, 9 липня у Брюсселі відбувся 20-ий саміт між Європейським Союзом та Україною. Президент Європейської Ради Дональд Туск, президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер і президент України Петро Порошенко за підсумками зустрічі ухвалили спільну заяву. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+