Слухати

В День взяття Бастилії посол Франції в Україні зіграла на віолончелі в Маріуполі (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

В День взяття Бастилії посол Франції в Україні зіграла на віолончелі в Маріуполі (ФОТО)

11 липня 2018 - 21:01
Також до Національного свята Франції у Центрі сучасного мистецтва імені Архіпа Куїнджі відкрили виставку картин французьких художників

В Маріуполі сьогодні відзначили День взяття Бастилії. У центрі сучасного мистецтва імені Архіпа Куїнджі відкрили виставку картин французьких художників, у міській філармонії дав концерт камерний оркестр «Ренесанс».  Разом з ним на віолончелі грала і посол  Франції в Україні Ізабель Дюмон, повідомила кореспондентка Громадського радіо.

За її словами, проводити таке свято у Маріуполі для неї символічно.

«Національне свято Франції — 14 липня — День цілісності і єднання суспільства. Я хотіла цей смак єдності, цей символ передати маріупольцям», — зазначила Дюмон.

У Міському саду працювали фотозони, виступали місцеві колективи, працювали художні виставки та проходили уроки танців. Бібліотека імені Короленка представила французьку літературу. Розповідає бібліотекарка Ірина Терлецька.

«Французькі автори, а також книги про Францію, Париж. Можна прийти подивитися, почитати нових авторів для себе відкрити. Взагалі у нас багато локацій від бібліотеки — розмальовки, вікторини, аквагрим», — сказала Терлецька.

Увагу гостей свята привернув майстер з різьби по платівкам Сергій. Він приніс близько трьох десятків своїх робіт. Одна з платівок — із зображенням на честь свята — з Ейфелевою вежею.

«Судячи з реакцій, людям подобається, хоча не всі розуміють, що це. Навіть одну вже купили. Була із зображенням «Халку». Її вже забрали. Під замовлення працюю.
Якщо щось легке — день, якщо щось більше складне — два-три дні», — розповів майстер.

Наприкінці усі бажаючі змогли переглянути французські кінострічки під відкритим небом у парку.

Світлана Іванченко, Маріуполь, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+