Слухати

США не виходять з НАТО, країни альянсу виділять на оборону ще 33 млрд, - Трамп (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

США не виходять з НАТО, країни альянсу виділять на оборону ще 33 млрд, - Трамп (ВІДЕО)

12 липня 2018 - 13:40
Про це Дональд Трамп заявив за підсумками зустрічі з лідерами НАТО

Президент США Дональд Трамп заявив, що Америка могла б вийти з НАТО, але зараз в цьому немає необхідності. Його слова цитує CBS. За словами Трампа, країни НАТО профінансують армію ще на 33 млрд доларів. 

«Зобов’язання складають 2% — в кінцевому підсумку вони будуть набагато вищими», — додав Трамп. 

Нагадаємо, раніше сьогодні лідери НАТО провели екстрене засідання через фінансові вимоги президента США Дональда Трампа.

Вчора, 11 липня, президент США Дональд Трамп на саміті у Брюсселі розкритикував Німеччину за недостатній, на його думку, вклад у фінансування НАТО.

«Німеччина вкладає в НАТО трохи більше 1% (від ВВП країни, — ред), в той час як фактичний внесок США — 4,2% ВВП…. Німеччина — багата країна (…) вони можуть збільшити внесок негайно, хоч завтра, і не буде ніяких проблем», – заявив він. Голова МЗС Німеччини Хайко Маас повідомив журналістам, що Берлін планує до 2024 року збільшити витрати на оборону на 80%. Виділяти 2% ВВП на утримання НАТО члени альянсу вирішили на саміті в Уельсі в 2014 році.

Показник у 2% — це мета НАТО до 2024 року.  За оцінками НАТО, лише 15 з 29 країн альянсу будуть до 2024 року витрачати 2% ВВП на утримання альянсу. Зараз таких країн вісім. Попри те, що зараз не усі країни-члени НАТО витрачають на оборону 2% ВВП, Трамп запропонував їм витрачати на утримання альянсу 4% ВВП. При цьому, до якого часу країни, на думку Трампа, повинні збільшити фінансування, не уточнюється. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+