Слухати

Саміт НАТО: Макрон відповів на слова Трампа про збільшення витрат на оборону  / Новини на Громадському радіо

Саміт НАТО: Макрон відповів на слова Трампа про збільшення витрат на оборону

12 липня 2018 - 14:42
Раніше Трамп запропонував країнам НАТО витрачати на утримання альянсу 4% ВВП замість 2%

Президент Франції Еммануель Макрон прокоментував заяву Трампа про збільшення витрат країн-членів НАТО на оборону. Про це повідомляє AP

Днем раніше Трамп запропонував країнам НАТО витрачати на утримання альянсу 4% ВВП замість 2%. За словами Макрона, в підсумковому комюніке альянсу йдеться про необхідність прагнути до показника у 2%. «Це підтверджує мету у 2% до 2024 року. Це все», — заявив Макрон сьогодні, 12 липня. 

Також Макрон заявив, що президент США ніколи ні публічно, ні в приватному порядку, не погрожував вийти з НАТО. Хоча раніше ЗМІ повідомляли про те, що Дональд Трамп вимагав від союзників більш високих цільових показників витрат, а також погрожував вивести США з НАТО

Показник у 2% — це мета НАТО до 2024 року.  За оцінками НАТО, лише 15 з 29 країн альянсу будуть до 2024 року витрачати 2% ВВП на утримання альянсу. Зараз таких країн вісім. Попри те, що зараз не усі країни-члени НАТО витрачають на оборону 2% ВВП, Трамп запропонував їм витрачати на утримання альянсу 4% ВВП. При цьому, до якого часу країни, на думку Трампа, повинні збільшити фінансування, не уточнюється. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+