Слухати

«Суд» у Криму продовжив термін утримання в СІЗО для фігурантів справи Веджіє Кашка / Новини на Громадському радіо

«Суд» у Криму продовжив термін утримання в СІЗО для фігурантів справи Веджіє Кашка

12 липня 2018 - 20:48
Кримськотатарські активісти залишаться в СІЗО до 15 вересня

Підконтрольний Росії Київський районний «суд» Сімферополя продовжив термін арешту фігурантам справи Веджіє Кашка – Асану Чапуху, Кязіму Аметову, Бекіру Дегерменджи і Руслану Трубачу на 2 місяці. Таким чином вони залишаться в СІЗО до 15 вересня.

Про це передає кореспондент Громадського радіо.

«Суд» задовольнив клопотання слідчого про продовження запобіжного заходу у вигляді утримання в СІЗО нашим підзахисним. Основною причиною суд назвав наявність подвійного громадянства і нестачі часу для проведення слідства. Експертизи, на які посилаються слідчі, чекають вже більше, ніж півроку. І, на думку, слідства наші підзахисні мають знаходитись в СІЗО. Наші клопотання про зміну запобіжного заходу суд не задовольняє, посилаючись на те, що фігуранти справи можуть вплинути на слідство і на свідків. Щодо їхнього стану здоров’я – у всіх він задовільний, якщо можна так казати про людей, які знаходяться в СІЗО», — сказав адвокат Айдер Азаматов.

Чотирьох кримськотатарських активістів затримали 23 листопада 2018 року. ФСБ Росії звинувачує їх у вимаганні грошей. Під час затримання поряд з активістами знаходилась ветеран кримськотатарського наіонального руху – Веджіє Кашка. Пізніше Кашка стало зле, і вона померла дорогою до лікарні в кареті швидкої допомоги.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+