Слухати

На Львівщині стартували міжнародні військові навчання (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

На Львівщині стартували міжнародні військові навчання (ФОТО)

13 липня 2018 - 15:07
Уперше на Яворівському полігоні тренуватиметься 54-та окрема механізована бригада, яка дислокується у Бахмуті. Військові навчатимуться на Львівщині до середини вересня.

На Яворівський полігон для спільних навчань із іноземними інструкторами й військовими приїхала 54-та окрема механізована бригада.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського радіо.

Бригада вперше проходитиме навчання на Яворівському полігоні. До середини вересня бійці тренуватимуться із військовими й інструкторами восьми країн, зокрема: США, Канади, Польщі, Британії, Литви, Данії, Швеції і Норвегії. Спершу будуть індивідуальні заняття, на яких працюватимуть із кожним бійцем окремо, згодом усі разом відточуватимуть бої з умовними противниками.

«Навчання починається з підготовки кожного бійця окремо. Пізніше це переходить у підготовку взводу, роти і батальйону. Індивідуальні заняття потрібні, щоб згодом вже у складі батальйону бійці вміли протидіяти противнику як одне ціле. Ця підготовка відбувається за стандартами НАТО із застосуванням лазерної системи Майлс, яка показує скільки умовних втрат було під час бою», — пояснює Вільям Мерфі, командир «Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна».

54-а бригада була створена у 2014 році, більшість бійців — добровольці із усієї країни. Підрозділ місяць тому повернувся із зони бойових дій для відновлення. 

«За чотири роки війни ця бригада зарекомендувала себе з найкращої сторони. Бригада всі чотири роки знаходилась на передовій в районі Дебальцево, Світлодарське. Вона має багатьох людей якими повинна пишатися: це і командування, і особовий склад», — каже начальник відділу бойової підготовки оперативного командування «Схід» Юрій Лакша.

Окрім 54-тої бригади іноземні військові працюють й з іншими бригадами. Це відбувається ротаційно, тобто завершивши підготовку одного підрозділу беруться працювати з іншим.

Сьогодні на полігоні також присвоїли звання сержантів сорока американським військовим. Вони пройшли відповідні тритижневі курси на Яворівському полігоні. Ще декілька місяців тривала підготовка до навчань.

«Сержанти вчилися у день також залишалися й на нічні тренування. Основою курсів було вивчення тактик і орієнтування на місцевості. Це дуже важливо, бо сержанти і сержантсько-старшинський склад – основа армії. Якщо ми не підготуємо їх добре підготувати, то і вся армія добре не функціонуватиме», -  каже Вільям Мерфі.

Такі курси відбулися вже вдруге. Кажуть, їх запровадили для того, щоб бійці мали додаткову мотивацію приїжджати в Україну.

Ірина Саєвич, Громадське радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+