Слухати

Політв’язень Литвинов просить перевести в колонію ближче до України / Новини на Громадському радіо

Політв'язень Литвинов просить перевести в колонію ближче до України

13 липня 2018 - 10:51
Під час червневого візиту консул обіцяла надсилати по 4 тисячі рублів щомісяця, але Литвинов каже — не має грошей

Український політв’язень Сергій Литвинов, якого утримують в російській в’язниці під Магаданом, просить перевести його до колонії ближче з домом. Про це повідомив російський правозахисник Микола Щур.

За словами Щура, кілька днів тому Литвинова відвідали члени Громадської спостережної комісії — організації, яка займається умовами перебування ув’язнених в РФ. Литвинов не скаржився на умови утримання в колонії, але попросив перевести його в іншу колонію, ближче до України.

Раніше Сергій відбував покарання в Ростовській області, де і був засуджений.

Крім того, Сергій Литвинов розповів, що не має коштів на рахунку, хоча українська консул, яка відвідала його в кінці червня, пообіцяла щомісяця надсилати йому по чотири тисячі рублів.

Політв’язень заявив, що в Магаданської колонії його не б’ють, а сліди від побоїв на його тілі залишилися від знущань в Батайську.

За словами Щура, адміністрація колонії не проти перевести Литвинова в інший регіон, при цьому зазначивши, що він не є «проблемним» в’язнем.

Нагадаємо, наприкінці червня консул України в Новосибірську Діана Іванова відвідала Литвинова в колонії під Магаданом. Це був перший візит до ув’язненого за два роки перебування у колонії під Магаданом, хоча консул неодноразово просила про зустріч.

Українця засудили до 8,6 років колонії за нібито вчинення розбою щодо росіянина Олександра Лисенка.

Литвинова, який був учасником добровольчого батальйону «Дніпро-1», затримали в 2014 році. Російська влада звинуватила його в «вбивствах декількох десятків мирних жителів Луганської області»

Однак коли захист довів, що «жертв» Литвинова ніколи не існувало, то слідчий комітет РФ звинувачення зняв. Відразу після цього українця звинуватили у крадіжці та засудили до 8,6 років ув’язнення.

Сергій за час перебування за гратами схуд на 17 кг через погане харчування і умов утримання. Крім того, українець не забезпечений річною формою одягу і змушений ходити в звичайній футболці і штанях. Тому адміністрація колонії періодично відправляє його в штрафний ізолятор. Литвинов не отримує з України посилок.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+